LG Wing - najdziwniejszy smartfon roku z obracanymi ekranami

LG przygotowuje się do prezentacji niecodziennego urządzenia. Smartfon Wing zaoferuje przesuwany ekran odkrywający kolejny panel dotykowy. Kinomaniacy powinni być zachwyceni.

LG mimo ciągłych spadków i małej popularności na rynku urządzeń mobilnych nie rezygnuje z produkcji smartfonów. W tym roku Koreańczycy zmieniają nieco schemat działania. Na rynku pojawiają się nowe urządzenia, które zrywają z dotychczasowym designem oraz nazewnictwem.

LG Wing - najdziwniejszy smartfon roku z obracanymi ekranami

Źródło: slashgear.com

Pierwszym urządzeniem LG z nowej linii jest model Velvet. Być może niedługo dołączy do niego kolejne urządzenie. Mowa o smartfonie o nazwie kodowej Wing.

Zobacz również:

To bardzo specyficzne urządzenie, które dzięki zawiasom wbudowanym w główny ekran potrafi zamienić się w produkt o kształcie litery T. Po rozłożeniu górny ekran znajduje się w pozycji horyzontalnej, a na dole użytkownik otrzymuje do dyspozycji drugi panel dotykowy, który może służyć np. jako klawiatura.

LG z wykorzystaniem tak niecodziennej konstrukcji zamierza wyeliminować jeden z problemów dzisiejszych smartfonów. Chodzi oczywiście o rozmiary dzisiejszych telefonów komórkowych.

Tajemnicze urządzenie od LG zaoferuje niecodzienną konstrukcję obudowy, aby ułatwić oglądanie filmów wideo. Twórcy najwyraźniej doszli do wniosku, że oglądanie Netflix'a na nowoczesnych smartfonach z dużymi ekranami jest niewygodne i wymaga użycia obu rąk. Przy smartfonach ważących ponad 200 gram nie sposób nie zgodzić się z ich odkryciem.

W zamyśle po przesunięciu ekranu do pozycji horyzontalnej smartfon nadal będziemy w stanie trzymać urządzenie tak, jakbyśmy korzystali z niego w pionie.

LG Wing posiada dwa wyświetlacze, z których można będzie skorzystać jednocześnie. Po otwarciu obudowy powierzchnia robocza przypominać będzie literę T. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze czy pomiędzy wyświetlaczami wyczuwalny będzie uskok.

LG Wing - najdziwniejszy smartfon roku z obracanymi ekranami

Źródło: slashgear.com

Oprogramowanie smartfona pozwoli wykorzystać dodatkową przestrzeń roboczą na powiększenie ekranu głównego lub wyświetlanie klawiatury.

W chwili obecnej LG Wing w dalszym ciągu pozostaje w stadium eksperymentalnym. W chwili obecnej nie wiemy czy urządzenie trafi do sprzedaży. Skomplikowana produkcja może spowodować wiele problemów z dostosowaniem oprogramowania oraz aplikacji.

Sprawdź, ile kosztuje LG G8s.

Źródło: slashgear.com