LG Xnote LM50A-DGUY

Najwyższy model laptopa LG wydajnością nieznacznie ustępuje najlepszym rywalom, ale jego wyposażenie jest skromne.

Najwyższy model laptopa LG wydajnością nieznacznie ustępuje najlepszym rywalom, ale jego wyposażenie jest skromne.

LG wyraźnie pozycjonuje swoje urządzenia w kategorii "Premium", a więc droższej od konkurencji, za to oferującej ponadprzeciętną jakość i estetykę. Faktycznie, sztandarowy produkt firmy, model Xnote LM50A-DGUY, może wzbudzać pożądanie bardzo eleganckim wzornictwem (wyjątkowo cienka, metalowa obudowa o srebrno-czarnej kolorystyce) oraz wagą (tylko 2,2 kg; to najlżejszy z testowanych przez nas "pełnych" notebooków z 15-calową matrycą). Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej temu, co oferuje ten laptop poza ucztą dla oczu i ciała, to można mieć poważne wątpliwości, czy wart jest swojej ceny.

Standard w cenie luksusu

LG Xnote LM50A-DGUY
Xnote zbudowano na bardzo podstawowej, jak na tę kategorię, konfiguracji: Pentium M z jądrem Dothan taktowanym z częstotliwością 1,7 GHz, 512 MB RAM, układ graficzny ATI MR9700 z 64 MB pamięci, matryca o rozdzielczości 1400x1050 pikseli, twardy dysk 60 GB i napęd optyczny combo o szybkości 16/10/24/8. Tymczasem takie wyposażenie znajdziesz w znacznie tańszych maszynach, a za podobne pieniądze dostaniesz szybszy CPU i nagrywarkę DVD, nie mówiąc o "drobiazgach", których nie ma LG: gigabitowym LAN, module Bluetooth czy czytniku więcej niż dwóch formatów kart pamięci.

Na szczęście dla Xnote, wyniki testów są bardzo dobre i plasują notebook LG na 4. miejscu pod względem wydajności. Co ciekawe, po wymianie akumulatora na pojemniejszy (6600 mAh zamiast 4400), nie tylko wydłużył się o 50 procent czas pracy na baterii, lecz także wyraźnie wzrosła szybkość pracy zmierzona w MobileMark2002.

Informacje LG

tel. (22) 6061450

http://www.lge.pl

Cena 11 699 zł