LG aktualizuje swoje telewizory i aktywuje G-Sync w modelach OLED 2019

LG B9, C9 i E9 OLED otrzymują właśnie aktualizacje, która wprowadza G-Sync. Rozwiązanie to ucieszy graczy.

LG ogłosiło we wrześniu, że przygotowuje stosowną aktualizację oprogramowania, która wprowadzi kod odpowiedzialny za uruchomienie technologii Nvidia G-Sync na telewizorach OLED z 2019 roku. Teraz obietnica się spełnia, a aktualizacja jest już gotowa do pobrania.

LG aktualizuje swoje telewizory i aktywuje G-Sync w modelach OLED 2019

Źródło: pcworld.com

Producent informuje, że aktualizacja wprowadzająca G-Sync zgodna jest z telewizorami E9 OLED 2019 o przekątnej 65 cali i 55 cali, telewizorami C9 o przekątnej 77 cali, 65 cali oraz 55 cali, a także z modelami B9 o przekątnej 65 cali i 55 cali. Aktualizacja oprogramowania jest stopniowo wprowadzana na rynek. W chwili obecnej pobrać ją mogą mieszkańcy Ameryki Północnej. LG informuje, że do końca roku aktualizacja powinna trafić na wszystkie telewizory niezależnie od regionu.

LG rekomenduje procesory graficzne Nvidia GeForce GTX z serii 16 lub wydajniejsze, aby skorzystać z technologii G-Sync na swoich telewizorach. Niestety jeżeli użytkownik będzie chciał w pełni wykorzystać potencjał telewizorów OLED 4K z G-Sync powinien posiadać kartę graficzną RTX 2080 Super lub RTX 2080 Ti.

Sama instalacja aktualizacji oprogramowania, która wprowadza G-Sync na telewizory LG nie zmieni ich w pełnoprawny wyświetlacz G-Sync. Technicznie patrząc monitor lub telewizor kompatybilny z G-Sync certyfikowany jest przez Nvidia w celu wydania certyfikatu bez aktualizacji oprogramowania i konieczności instalowania dodatkowych elementów.