LG: gigantyczna plazma, gigantyczna cena

W ofercie południowokoreańskiego LG zadebiutował model telewizora plazmowego (Plasma Display Panel) o gigantycznej przekątnej ekranu - 71 cali. Gigantyczna jest również cena tego telewizora.

71-calowy telewizor plazmowy LG

71-calowy telewizor plazmowy LG

Szerokoekranowy model 71-calowego telewizora plazmowego LG, może wyświetlać obraz zgodny ze standardem high definition (1080 linii z progresywnym skanowaniem). Jak podkreśla Karen Park, rzecznik prasowy LG w Seoulu, produkt ten będzie sprzedawany w komplecie z systemem kina domowego, głośnikami oraz zestawem set-top box, do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.

Na tym oczywiście się nie kończy - niektóre komponenty oraz części samego telewizora zostały pomalowane farbą z domieszką 24-karatowego złota. W rezultacie, telewizor plazmowy o największej przekątnej ekranu, będzie jednocześnie najdroższym tego typu produktem. Cały zestaw kosztować będzie bagatela... 75,700 USD. Zainteresowani ekskluzywną plazmą LG, będą mogli ją nabyć jeszcze przed końcem roku.

Kompletny zestaw dla 71-calowego telewizora plazmowego LG

Kompletny zestaw dla 71-calowego telewizora plazmowego LG

Pomimo, iż najnowszy model telewizora plazmowego zaprezentowany przez LG, jest największym dostępnym na rynku, nie jest to największy produkt, jaki firma ta wyprodukowała. W październiku 2003 roku, zaprezentowany został bowiem prototyp plazmowego wyświetlacza o przekątnej 76 cali. Do tej pory nie zdecydowano się jednak na rozpoczęcie jego komercyjnej produkcji.


Zobacz również