LG i Intel promują technologię Wireless Display

W przyszłym roku na rynku zagości nowa linia telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV. Urządzenia te zostaną wyposażone w technologię Wireless Display, dzięki której bez potrzeby korzystania z kabli można wyświetlić na ekranie TV film odtwarzany na notebooku.

Technologia WiDi (Wireless Display — wyświetlacz bezprzewodowy) została opracowana przez firmę Intel, która nawiązała właśnie współpracę z LG Electronics mającą na celu jej promocję oraz wprowadzenie na rynek korzystających z niej telewizorów z nowej linii CINEMA 3D Smart TV.

Zadaniem technologii Intel WiDi jest zapewnienie systemu sprawnej komunikacji pomiędzy telewizorami LG a przenośnymi urządzeniami takimi jak laptopy. Dzięki niej na ekranie TV możliwe jest wyświetlanie multimediów zapisanych na dysku twardym komputera lub innych treści takich jak np. filmy z serwisu YouTube.

Zobacz również:

  • Arc A770 i A750 - ile kosztują? Gdzie kupisz? [28.06.2023]
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Wszystko odbywa się drogą bezprzewodową poprzez nawiązanie bezpośredniego połączenia pomiędzy wbudowanymi w urządzenia modułami WiFi. Warto też dodać, że podczas przesyłania strumienia wideo można bez przeszkód pracować na laptopie.

"Naszym celem jest wprowadzenie technologii Intel WiDi na różne urządzenia, m.in. telewizory, ekrany oraz projektory. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom bezproblemowe i bardziej intuicyjne wyświetlanie treści cyfrowych, przesyłanych z różnych urządzeń mobilnych. Współpraca z LG Electronics sprawi, że użytkownicy telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV będą mogli korzystać z rozwiązania Intel WiDi bez konieczności kupowania zewnętrznego adaptera" - powiedział Hee-Sung Lee, dyrektor krajowy firmy Intel w Korei.

Korzystające z technologii Intel WiDi telewizory LG CINEMA 3D zostaną zademonstrowane na styczniowych targach Consumer Electronics Show (CES).

________

Wprowadzenie nowej bezprzewodowej funkcjonalności to dobre posunięcie ze strony LG. Czy jest jednak idealne? Niestety nie. Warto tutaj bowiem wyraźnie zaznaczyć, że skorzystać z WiDi mogą jedynie właściciele wybranych laptopów, o czym dokładniej przeczytacie w artykule "Porażka Intel WiDi - czy nie chcemy oglądać filmów z komputera na telewizorze?".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: