LG i ZTE odwołują przyjazd na Mobile World Congress

Przez koronawirus mogą podrożeć ceny sprzętu elektronicznego, a także może dojść do opóźnień wielu premier smartfonów. Okazuje się, że będzie mieć też wpływ na targi MWC - dwa producenci z jego powodu odwołują swój przyjazd.

Na stronie LG pojawiło się dzisiaj oświadczenie, w którym czytamy: "LG Electronics cały czas obserwuje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, który został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za zagrożenie globalne i wciąż rozprzestrzenia się w Chinach. Mając na uwadze zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników, partnerów oraz klientów, LG zdecydowało się wycofać z targów Mobile World Congres, które odbędą w tym roku w Barcelonie. Decyzja ta eliminuje ryzyko związane z międzynarodowymi podróżami pracowników LG (...)". producent deklaruje także, że urządzi własny event, podczas którego zaprezentuje swoje produkty na rok 2020.

Można wywnioskować z tego, że LG nie chce narażać swoich pracowników na zarażenie wirusem w Barcelonie - kilka dni temu wykryto tam pierwszy przypadek w kraju. A mają pojawić się tam także chińscy producenci - co również może mieć znaczenie (o czym jednak głośno i oficjalnie nikt nie powie). Jednym z nich jest ZTE - które wczoraj również odwołało swoje uczestnictwo w targach. Jednak rzecznik firmy nie owijał w bawełnę i powiedział w wywiadzie dla serwisu The Vegre, że obawiają się "ksenofobii towarzyszącej wirusowi". A nie trzeba chyba nikomu przypominać, że wybuch epidemii miał miejsce w chińskim Wuhan.

Tymczasem GSMA, międzynarodowa organizacja handlowa, zrzeszająca operatorów sieci telefonii komórkowej, sporządziła dla wystawców listę zaleceń związanych z wystawianiem produktów - znajduje się na niej mnóstwo wymagań związanych z dezynfekcją oraz higieną, których należy przestrzegać, aby wziąć udział w Mobile World Congress 2020.