LG martwi się o Windows Phone 7

LG nie jest zachwycone startem nowej platformy mobilnej Microsoftu. Windows Phone 7 nie zrobił takiej furory jak przewidywano. Niemniej LG ciągle wierzy, że trend się odwróci.

W wywiadzie udzielonym Pocket-lint, szef marketingu LG - James Choi - wyraził swoje zaniepokojenie systemem Windows Phone 7. Jak się okazuje, koreańska firma spodziewała się lepszych rezultatów.

"Z punktu widzenia branży mieliśmy wysokie oczekiwania", przyznał Choi w wywiadzie. Okazuje się jednak, że produkt nie zainteresował klientów na tyle by zadowolić LG.

Zobacz również:

  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

Choi podkreślił jednak, że firma ciągle wiąże duże nadzieje z Windows Phone 7. Według niego sam system jest "perfekcyjny" dla znacznej części odbiorców. LG chwali przede wszystkim jego prostotę i intuicyjność, porównując go do "ekstremalnie skomplikowanego" Androida.

Niemniej firma ciągle chce zachować równowagę przy tworzeniu smartfonów opartych o platformy Microsoftu i Google. LG, mimo że jest jednym z największych producentów komórek, ciągle nie radzi sobie najlepiej na tym rynku. Oddział odpowiedzialny za telefony zakończył rok 2010 z dużą stratą.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: