LG: największy telewizor 3D LCD i mobilne odbiorniki TV

Koreańska firma ma zamiar zaprezentować na targach CES jeden z największych telewizorów 3D na świecie. Oprócz tego modelu, LG zaprezentuje dwa mobilne urządzenia służące do odbioru telewizji. Przynajmniej jedno z nich ma wyświetlać obraz 3D.


LG LZ9700 - ogromny telewizor 3D

Telewizor 3D LZ9700 z 72-calowym ekranem jest jednym z największych, jaki kiedykolwiek powstał. Zastosowano w nim ekran LCD podświetlany diodami LED. Efekt trójwymiarowego obrazu jest uzyskiwany przy użyciu okularów.

Ekran telewizora podświetlany diodami LED oferuje bardzo wysoki kontrast. Jakość obrazu jest jeszcze zwiększona dzięki zastosowaniu technologii local dimming. Polega ona na możliwości wyłączenia podświetlenia obszaru na ekranie, który ma pozostawać ciemny. W ten sposób można osiągnąć o wiele większy kontrast oraz efekt prawdziwej czerni.

Zobacz również:

  • Czajnik w kształcie torebki? Luksusowe AGD nie dla każdego. Czy warto wydawać aż tyle?
  • Te soundbary kupisz teraz 50% taniej - ale jest jeden warunek

LG LZ9700 ma również bardzo wysoką częstotliwość odświeżania obrazu (400 Hz), która w połączeniu z jakością obrazu na ekranie LCD podświetlanym diodami LED, czyni go idealnym do projekcji obrazów 3D.

Telewizor działa w standardzie DLNA, który umożliwia jego komunikację z innymi urządzeniami elektroniki użytkowej i urządzeniami mobilnymi w domu. Posiada też inne złącza m.in. USB. Dla urządzenia będą także dostępne różne programy, a wśród nich lekcje języków obcych i gry.

Telewizor prezentuje się zachęcająco. Nie podano jeszcze ceny, ale zdaje się, że 20 000 zł to absolutne minimum. Oficjalnie zostanie zaprezentowany na targach CES, które odbędą się w Las Vegas od 6 do 9 stycznia 2011.

Mobilne odbiorniki telewizyjne LG

Oprócz ogromnego LZ9700, LG zapowiedziało dwa znacznie mniejsze urządzenia. Będą to odbiorniki mobilnej telewizji cyfrowej. Jeden z nich przypomina mały 7-calowy przenośny telewizor, a drugi wygląda jak telefon LG Optimus.

Jedno z tych urządzeń ma oferować wyświetlanie obrazu 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Mobilne odbiorniki LG również zostaną pokazane na CES w styczniu, gdzie będzie można się z nimi lepiej zapoznać.