LG: nowy odtwarzacz z obsługą Divx HD

LG Electronic zapowiedziało dwa nowe odtwarzacze DVD, które już niedługo wzbogacą ofertę firmy. Oprócz oryginalnego wyglądu, nowy sprzęt ma przyciągnąć użytkowników również wieloma technicznymi zaletami.

DVS450H charakteryzuje się bardzo stylowym designem. Plusem odtwarzacza jest fakt, że można go umieścić zarówno w pozycji wertykalnej (np. przyczepiając na ścianie) jak i horyzontalnej. Dodatkowo maszyna jest bardzo prosta w obsłudze. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono jedynie kilka niezbędnych przycisków.

Jednak tym, co ma przyciągnąć do odtwarzacza prawdziwych fanów filmu, jest obsługa Divx HD. Nie ma przy tym znaczenia czy odtwarzany materiał znajduje się na płycie DVD czy na przenośnym dysku twardym.

Drugim modelem zaprezentowanym przez LG jest DVS400H. Wygląd tego odtwarzacza wskazuje na to, iż jego projektanci czerpali wiele z motywów azjatyckich. Główną jego zaletą jest jednak możliwość kopiowania płyt CD, konwertowania danych do formatu mp3 i nagrywania ich na pamięć przenośną.

Obydwa zaprezentowane modele współpracują z telewizorami HD. Są również kompatybilne z plikami typu MP3, Windows Media Audio oraz JPEG.

Nowe odtwarzacze LG trafią na sklepowe półki już w październiku. Ich ceny nie są jeszcze znane.


Zobacz również