LG obiecuje trzyletnie wsparcie dla smartfonów. Nie zniknie również serwis

LG wycofało się z rynku smartfonów, ale obiecuje poprawę w kwestii udostępniania aktualizacji oprogramowania. Czy posiadacze smartfonów LG mogą odetchnąć z ulgą?

Po wielu latach przynoszenia strat oraz miesiącach plotek LG oficjalnie poinformowało, że zaprzestaje produkcji smartfonów. Koreańczycy powoli wycofują się z rynku mobile i nie będą już produkować smartfonów, tabletów oraz urządzeń ubieranych.

LG Velvet

LG Velvet

Zaraz po ogłoszeniu tej decyzji posiadacze smartfonów LG z pewnością zastanawiali się co z aktualizacjami oprogramowania oraz serwisem. Na szczęście LG nie zostawi swoich klientów na lodzie. Mało tego firma zapowiada poprawę.

LG przekazało dziś jak wyglądać będą aktualizacje oprogramowania po zaprzestaniu produkcji smartfonów.

W najnowszym komunikacie prasowym firma przekazał, ze flagowce otrzymają aktualizację do trzech kolejnych wersji Androida. Mowa o smartfonach z rodzin G, V, Velvet oraz Wing produkowanych od 2019 roku.

Oznacza to, ze LG Velvet, który zadebiutował niedawno w naszym kraju z Androidem 10 otrzyma aktualizację do Android 11, Androida 12 oraz niezapowiedzianego jeszcze Androida 13.

Poniżej znajdziesz listę smartfonów, które otrzymają trzy duże aktualizacje:

  • LG G8 ThinQ
  • LG G8x ThinQ
  • LG G8s ThinQ
  • LG V50 ThinQ
  • LG V60 ThinQ
  • LG Velvet
  • LG Wing

LG zapewni również wsparcie dla tańszych smartfonów. Wybrane modele z serii LG Stylo oraz K otrzymają dwie aktualizacje oprogramowania.

Koreańczycy zastrzegają, że przyszłe aktualizacje zależeć będą również od harmonogramu dystrybucji Google oraz innych czynników. Mowa głównie o wydajności oraz kompatybilności. Oznacza to, że LG otwiera sobie furtkę, aby w przyszłości nie zaktualizować wyżej wymienionych smartfonów. Mamy jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

Produkcja smartfonów LG zakończy się w drugim kwartale 2021 roku.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma Androida 11 oraz zapoznaj się z nowościami w Androidzie 12.

Źródło: androidauthority.com