LG obiera kierunek na OLED - pierwszy 55-calowy telewizor OLED w 2012 roku

Koncern LG jako pierwszy producent zapowiedział wprowadzenie na rynek telewizora OLED o przekątnej 55 cali już w drugiej połowie 2012 roku. To pierwszy tak duży telewizor w tej rewolucyjnej technologii.

LG OLED TV

Obecnie flagowym produktem LG są telewizory Cinema 3D z polaryzacyjnymi okularami 3D. Ale na 2012 rok, koreański koncern szykuje już nowy hit. I nie ma on w nazwie znaczka 3D.

Duże telewizory OLED będą hitem LG na 2012 rok?

Zamiast inwestować w ekrany OLED dla mobilnych urządzeń (jak to obecnie czyni konkurencja), LG skupi się teraz na dużych ekranach telewizyjnych w nowej technologii.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [2.12.2021]
  • iPhone 13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [AKTUALIZACJA 2.12.2021]

- LG wprowadzi na rynek 55-calowy OLED TV w drugiej połowie 2012 roku - zapowiedział Kwon Young-soo, szef koncernu LG.

LG przyspieszył więc premierę dużych OLED TV, gdyż jeszcze niedawno LG zapowiadało ofensywę OLED dopiero na 2013 rok. Decyzja o przyspieszeniu premiery dużego OLED TV jest całkiem słuszna, gdyż niedawno Pioneer i Mitsubishi zapowiedziały na 2014 rok swoje telewizory OLED.

Telewizory niezwykle ważne dla LG

Obecnie niemal połowę przychodów LG generują telewizory. OLED TV pozwolą koreańskiemu koncernowi zyskać przewagę nad konkurencją.

- Na początku wyprodukujemy tylko kilkadziesiąt tysięcy sztuk ze względu na ograniczone możliwości ośrodków produkcyjnych, ale zwiększymy je do poziomu masowej produkcji w zależności od reakcji rynku - dodał szef LG.

Wygląda na to, że 2012 rok będzie rokiem OLED. Nareszcie. Rok temu na targach IFA 2010 w Berlinie widziałem na własne oczy największy jak do tej pory 31-calowy OLED TV, a wrażenia... zachwycające. Obraz powalał na kolana. I te rozmiary - telewizor cienki niemal jak papier...

LG obiera kierunek na OLED - pierwszy 55-calowy telewizor OLED w 2012 roku

LG OLED TV na IFA 2010

LG stawia na OLED TV i może dużo wygrać

Przypomnijmy, że pierwsze OLED TV wprowadzony na rynek został przez koncern Sony - słynny XEL-11, Ale potem Sony postanowiło odłożyć prace nad OLED i dopiero ostatnio pojawiły się informacje, że Sony powróci do OLED. Pałeczkę przejął więc koreański koncern LG. Decyzja LG o postawieniu na duże telewizory OLED już w następnym roku wydaje się całkowicie słuszna. LG może mieć coś, czego nie będzie miała konkurencja. A rewolucyjność technologii OLED jest oczywista dla każdego, kto choć raz zobaczył obraz na takim ekranie.

Źródło: What Hi-Fi