LG odpuszcza rywalizację na polu składanych smartfonów

Składany smartfon - jak dotąd kojarzył się Xiaomi oraz Samsungiem. Od dziś wiemy, że LG na tym polu nie stanie w szranki z konkurencją.

Na konferencji w Seulu, szef LG, a zarazem człowiek stojący na czele działu komunikacji mobilnej, Kwon Bong-seok, poinformował, że w najbliższym czasie producent skupi się raczej na 5G, niż na składanych smartfonach. Jednak, jak podaje Korea Times, dodał, że rozważano już taką możliwość, jednak nie zdecydowano na podjęcie produkcji składanych modeli. Powiedział również, że w przypadku LG wymagania rynku to milion urządzeń rocznie, a firma chce skupić się przede wszystkim na propozycjach biznesowych, aby odzyskać swoją pozycję na tym polu. Podsumowując - może kiedyś, ale teraz za wcześnie na składane smartfony LG.

Kwon oznajmił, że LG jest całkowicie gotowe na informacje o sukcesie składanych modeli, ale obecnie filarem dla południowokoreańskiej firmy ma stać się komunikacja 5G i urządzenia premium z serii V. Poinformował od razu, że najnowsze będą zaprezentowane pomiędzy marcem a kwietniem b.r. Wszystkie zaliczają się do serii G i będą korzystać z nowego standardu. Więcej informacji na ten temat powinno zostać ujawnionych podczas nadchodzącego Mobile World Congress.