LG: odtwarzacze Blu-ray zapewnią dostęp do YouTube

Podczas targów Consumer Electronics Show 2009, które będą miały miejsce w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia, firma LG Electronics zaprezentuje stacjonarne odtwarzacze Blu-ray. Po podłączeniu do Internetu zapewnią one możliwość odtwarzania filmów dostępnych między innymi w serwisie YouTube.

LG: odtwarzacze Blu-ray zapewnią dostęp do YouTube

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

Na mocy porozumień zawartych przez firmę LG Electronics jej nowe odtwarzacze Blu-ray po podłączeniu do Internetu zapewnią możliwość odtwarzania materiałów wideo udostępnianych przez serwisy YouTube i CinemaNow. Posunięcie to powinno przełożyć się na zwiększone zainteresowanie dostępem do treści oferowanych w trybie online. W przypadku serwisu YouTube w grę wchodzą materiały oferowane bezpłatnie. CinemaNow zapewnia natomiast możliwość wypożyczania filmów z biblioteki liczącej około 14 tysięcy pozycji.

Nowe produkty trafią do klientów w pierwszej połowie 2009 roku. Publiczny pokaz sieciowych możliwości odtwarzaczy Blu-ray będzie miał miejsce podczas targów Consumer Electronics Show, które odbędą się w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia bieżącego roku.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku firma LG Electronics wprowadziła do sprzedaży odtwarzacz Blu-ray oznaczony symbolem BD300, za pośrednictwem którego można oglądać filmy udostępniane przez serwis Netflix. O produkcie tym informowaliśmy w artykule Odtwarzacz LG pobiera filmy z Sieci.