LG pogodzi Blu-ray i HD DVD

Koncern LG Electronics zamierza wkrótce wprowadzić na rynek odtwarzacz, który będzie obsługiwał zarówno płyty Blu-ray, jak i krążki HD DVD. Urządzenie ma zostać oficjalnie zaprezentowane na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Las Vegas targach Consumer Electronics Show (CES).

Niestety, na razie przedstawiciele koreańskiej firmy odmówili podania jakichkolwiek informacji o specyfikacji technicznej oraz cenie urządzenia - więcej o odtwarzaczu będzie można dowiedzieć się dopiero po jego oficjalnej premierze na CES.

Zdaniem obserwatorów rynku, pojawienie się w sprzedaży odtwarzacza obsługującego oba nowe formaty pretendujące do miana następcy DVD może znacząco przyczynić się do popularyzacji nowych standardów. Do tej pory klienci zwlekali z kupowaniem odtwarzaczy HD DVD oraz Blu-ray, ponieważ nie mieli pewności, których z tych formatów stanie się dominującym na rynku. Teraz, kupując urządzenie LG, będą mogli czuć się bezpiecznie - niezależnie od tego, który format wygra, ich urządzenie będzie bez problemu odtwarzało odpowiednie krążki.

Co ciekawe, koncern LG początkowo zdecydowanie wspierał jedynie opracowany przez Sony format Blu-ray, jednak na tegorocznych targach CeBIT przedstawiciele firmy oficjalnie zapowiedzieli, że ich produkty obsługiwać będą również standard HD DVD.

Warto przypomnieć, że LG nie jest pierwszą firmą, która poinformowała o zamiarze wprowadzenia do oferty hybrydowego odtwarzacza, obsługującego oba nowe formaty. Wcześniej takie plany miał Samsung - firma kilka miesięcy temu poinformowała, iż rozpoczęła prace nad takim urządzeniem, jednak krótko później ogłoszono ich zaniechanie.


Zobacz również