LG pokazało LG 34UC79G, nowy monitor dla graczy

W modnym warszawskim klubie XOXO, w otoczeniu gwiazd e-sportu, miałem okazję przetestować w akcji ultrapanoramiczny, zakrzywiony monitor firmy LG.


LG 34UC79G i Counter Strike: Global Offensive

Sprzęt pokazano w dobrych do tego warunkach, a mianowicie podczas małego e-sportowego turnieju. Padło na zmagania w Counter-Strike: Global Offensive, a żeby nie było wątpliwości, że rozgrywki są poważne, dodam że w klubie XOXO pojawili się profesjonalni gracze z drużyny e-sportowej Sferis Pride.

LG 34UC79G – co potrafi?

– Ekran w formacie 21:9 wyposażony jest w matrycę IPS odświeżaną z częstotliwością 144 Hz – odpowiedziała mi współorganizująca wydarzenie Karolina Orman, gdy tuż po wejściu do XOXO zapytałem ją o parametry techniczne sprzętu.

Kolejne plusy to szerokie kąty widzenia i żywe barwy. Jak być może domyśliliście się po nazwie, ekran ma 34 cale, czyli mamy do czynienia prawdziwym gigantem. Ale powiem wam, że poużywałbym go chętnie i to nie tylko do gier – w pracy korzystam z dwóch ekranów, ten jeden szeroki mógłby mi w zupełności wystarczyć. Jakość obrazu naprawdę jest powalająca.

Co do ułatwień specjalnie dla graczy, chodzi między innymi o różne tryby ustawień obrazu (można sobie dobierać w zależności od rodzaju gry), Black Stabilizer (dobra widoczność nawet ciemnych zaułkach i jaskiniach brudnych goblinów ubranych na czarno) czy FPS Crosshair (dodatkowy celownik na środku ekranu dla broni, które same z siebie go nie wyświetlają).

Ach tak. Jest też specjalny haczyk, na którym można zaczepić kabel od myszki, żeby się nie plątał.

Monitor jest już dostępny w sprzedaży w cenie 3099 zł.

Telewizory LG OLED i konsola Xbox One S

LG wspiera nie tylko e-sport, ale też gry konsolowe. W innej części klubu XOXO, nieco jaśniejszej, na piętrze, można było pograć na nowej wersji konsoli Microsoftu na telewizorach LG OLED.

Była to nie tylko szansa na chwilę wytchnienia dla zmęczonych ciężką pracą dziennikarzy, ale także przypomnienie, że firmy zawiązały sojusz i zorganizowały ciekawą promocję na zakup nowych TV OLED (lub Super UHD) z konsolą w zestawie. Do OLED-ów jest dodawana w prezencie, a wraz modelami Super UHD można ją kupić za 50 procent ceny.