LG pokazuje Optimus 7 - telefon wykorzystujący Windows Phone 7

Już dziś odbędzie się ogólnoświatowa, oficjalna premiera nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Producenci telefonów nie czekają jednak na to wydarzenie i już teraz pokazują swoje sprzętowe nowości. Zrobiła tak chociażby firma LG.

Koreański producent pokazał światu model telefonu nazwany Optimus 7 (E900). Urządzenie pojawiło się na oficjalnej brytyjskiej strony internetowej LG, ale zostało z niej szybko usunięte ponieważ oficjalna prezentacja systemu operacyjnego Windows Phone 7 i wspierających go urządzeń odbędzie się dopiero dziś wieczorem. Telefon posiada ekran dotykowy o rozmiarze 3,8" wyświetlający obraz w rozdzielczości WVGA (800x480). Optimus 7 został wyposażony w 16GB wbudowanej pamięci oraz aparat fotograficzny 5Mpix, który potrafi nagrywać materiały filmowe w rozdzielczości 720p.

Do tego dochodzi jeszcze łączność przez Bluetooth 2,1 lub Wi-Fi oraz cyfrowy kompas. Zdradzono również, że telefon wspiera takie funkcjonalności jak Voice-to-Text (można dyktować smsy) oraz Scansearch (rodzaj wyszukiwarki działającej na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości). Urządzenie potrafi też bezprzewodowo przesyłać pliki multimedialne na telewizory wyposażone w Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Wielka wyprzedaż! Ostatnie sztuki telewizorów w RTV Euro AGD

Optimus 7 trafi do sprzedaży 21 października. Miesiąc później mamy się też doczekać premiery modelu Optimus 7Q, który posiada klawiaturę QWERTY i wyświetlacz 3,5".