LG pracuje nad "cieniutkim zoomem optycznym" dla smartfonów

Firma LG poinformowała, że prowadzi zaawansowane prace nad stworzeniem technologii, dzięki której użytkownicy smartfonów będą mogli korzystać z zoomu optycznego.

Pogoń za megapikselami w modułach aparatów cyfrowych stosowanych w smartfonach zatrzymała się chwilowo, jeżeli chodzi o topowe modele (Samsung Galaxy S III, Nokia Lumia 920, Apple iPhone 5), na poziomie 8 milionów pikseli. Dla mnie to wystarczy. Zamiast kolejnych pikseli wolę bowiem, aby większy nacisk kładziony był przez producentów na inne usprawnienia zwiększające fotograficzne możliwości smartfonów oraz jakość wykonywanych przez nie zdjęć.

Między innymi na takich rozwiązaniach skupia się koreańska firma LG Innotek, która poinformowała właśnie, że pracuje nad "cieniutkim zoomem optycznym dla smartfonów" oraz stabilizacją optyczną dla dostarczanych przez nią sensorów.

"Mamy już opracowane "smartfonowe" przesłony i mechaniczne migawki dla innego klienta" - twierdzi także Jakyung Jeon z LG Innotek.

To dobra informacja dla nas wszystkich, gdyż wspomniane rozwiązania z pewnością pozytywnie wpłyną na jakość wykonywanych przez smartfony zdjęć. Co prawda nie są one jakąś nowością (zoom optyczny oferowany był już dawno np. przez telefon Samsung SCH-W880), lecz dzięki wsparciu LG mają szansę szerzej zaistnieć na rynku.

Przy okazji wszystkim tęskniącym za pikselami pragnę przypomnieć sylwetkę 41-megapikselowego rekordzisty, którym jest Nokia 808: