LG przedstawi wkrótce następnego Google Nexusa. Z Androidem 4.2

Wiele źródeł donosi, że firma LG pracuje nad nowym smartfonem, który będzie należał do rodziny smartfonów Google Nexus. Urządzenie to ma nosić oznaczenie Optimus G Nexus.

LG Optimus G Nexus zastąpić ma Samsunga Galaxy Nexus i, co istotne, pracować pod kontrolą nowej wersji Androida o numerze 4.2. Wedle informacji podanych przez źródło, do którego dotarł serwis Androidandme, urządzenie to będą cechowały:

- wygląd zaskakująco podobny do smartfona Galaxy Nexus

- zaokrąglone krawędzie

- srebrna ramka wokół zewnętrznej krawędzi (podobne rozwiązanie ma np. iPhone 3G)

- ekran zbliżony wielkością do ekranu Galaxy Nexus, lecz oferujący znacznie większą jasność

- logo NEXUS z "X" w czterech kolorach, które znajdzie się nad logiem LG

Dziennikarze Androidandme twierdzą ponadto, że otrzymali zdjęcie wykonane nowym smartfonem. Udało im się ustalić, że zostało ono wykonane przez moduł aparatu dysponujący matrycą o rozdzielczości 8 milionów pikseli.

Niestety obecnie nic nie wiadomo na temat specyfikacji urządzenia (tutaj możecie przyjrzeć się modelowi Optimus G). Pojawiła się jednak bardzo istotna informacja dotycząca jego premiery. Wynika z niej, że smartfon ten zostanie zaprezentowany w przyszłym miesiącu.

Warto na koniec przypomnieć, że Google zdecydowało się na otwarcie programu Nexus co oznacza, że po spełnieniu odpowiednich wymagań, będą mogli do niego dołączyć wszyscy producenci smartfonów.