LG przedstawia 18-calowy ekran, który można zwinąć

Firma LG zaprezentowała elastyczny ekran OLED, który może się pochwalić aż 18-calową przekątną.

Firma LG zaprezentowała największy jak do tej pory elastyczny wyświetlacz OLED. Cechuje go przekątna wynosząca 18 cali oraz, póki co, niewielka rozdzielczość 1200 x 810 pikseli, co daje po przeliczeniu gęstość pikseli na poziomie 80 ppi. Wracając do wspomnianej elastyczności, ekran można zwinąć w rolkę o średnicy 3 centymetrów i wciąż oglądać na nim wyświetlany obraz:

Elastyczny 18-calowy ekran OLED firmy LG

Elastyczny 18-calowy ekran OLED firmy LG

Zaprezentowany wyświetlacz to jednak tylko prototyp, który tylko w pewnym zakresie pasuje do naszych wyobrażeń na temat elastycznych telewizorów, które prędzej, czy później zagoszczą na rynku. Jaki jednak okres może kryć się za zwrotem "prędzej, czy później"? Niestety nie wiadomo. Firma LG zapowiedziała jednak, że do 2017 roku zamierza stworzyć elastyczny wyświetlacz cechujący się znacznie lepszymi parametrami od właśnie zaprezentowanego. Oferować ma bowiem 60-calową przekątną oraz ogromną rozdzielczość Ultra HD, 3840 x 2160 pikseli.

Od stworzenia takiego ekranu do jego masowej produkcji może jednak minąć naprawdę wiele lat. Przykładem niech tutaj będą telewizory OLED.