LG przedstawia 3D Game Converter, czyli "smartfonowy" konwerter gier 2D w 3D

Firma LG stworzyła 3D Game Converter, czyli konwerter pozwalający właścicielom smartfona Optimus 3D na "trójwymiarową" zabawę z grami.

Urządzenia takie jak telewizory, notebooki czy monitory 3D już od kilku lat pozwalają na zabawę z "trójwymiarowym" obrazem. Od niedawna jednak podobne możliwości (bez potrzeby używania specjalnych okularów) oferują również niektóre smartfony. Jednym z nich jest obecny również na naszym rynku LG Optimus 3D.

Koreański producent wprowadzając urządzenie do sprzedaży zapowiedział, że jeszcze w tym roku udostępni specjalne oprogramowanie, które będzie pozwalało na "trójwymiarową" konwersję w grach. Okazało się, że dotrzymał słowa i zaprezentował właśnie 3D Game Converter, czyli zapewniający taką możliwość konwerter oparty na OpenGL.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [2.12.2021]
  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 2.12.2021]

Dzięki 3D Game Converter deweloperzy będą mogli bardzo szybko przekonwertować swoje gry 2D w 3D. Co istotne, właściciel smartfona Optimus 3D będzie mógł to również zrobić samodzielnie korzystając z ustawień manualnych.

Konwerter zostanie udostępniony w październiku. Wraz z nim ma się również pojawić 50 przekonwertowanych wersji gier (kolejne 50 tytułów zostanie wydanych pod koniec roku).