LG rozpoczyna proces aktualizacji G8 ThinQ do Androida 10 w USA

Koreańczycy w końcu zaktualizowali swojego flagowca do Androida 10. Aktualizacja jest dostępna dla użytkowników G8 z amerykańskiej dystrybucji.

LG wprowadziło Androida 10 na model G8 ThinQ w listopadzie ubiegłego roku, ale większość konsumentów mogła już o tym zapomnieć. Koreańczycy poinformowali wtedy, że aktualizacja dotarła na urządzenia G8 ThinQ, ale tylko i wyłącznie na lokalnym południowokoreańskim rynku. Od tej pory do dziś inne urządzenia z Europy oraz Stanów Zjednoczonych nie otrzymały stosownej aktualizacji.

LG rozpoczyna proces aktualizacji G8 ThinQ do Androida 10 w USA

Źródło: LG.com

Po dwóch miesiącach oczekiwać nowe oprogramowanie dotarło właśnie za ocean. Najnowsza aktualizacja systemu przewidziana została dla LG G8 ThinQ kupionych u operatorów Sprint oraz Verizon.

Aktualizacja oprogramowania dla LG G8 ThinQ z sieci Verizon posiada numer kompilacji G820UM20a i zawiera poprawki zabezpieczeń z grudnia 2019 roku.

Podobnie, jak w przypadku wszystkich aktualizacji oprogramowania na urządzenia z Androidem początkowo paczka trafi do niewielkiego grona odbiorców, a po niedługim czasie zostanie udostępniona wszystkim posiadaczom LG G8 ThinQ.

Źródło: gsmarena.com, droid-life.com, reddit.com, 9to5google.com