LG szaleje - nowy pomysł na skrzydlatego smartfona jest? Szalony?

LG zaprezentowało nowe spojrzenie na smartfony z wieloma ekranami. Czy pomysł na skrzydlate urządzenie ma sens?

LG to jedna z niewielu firm, która nie czerpie zysków z sprzedaży smartfonów, ale nadal eksperymentuje z nowymi formami i nie zamierza zrezygnować z produkcji tego typu urządzeń.

Smartfon LG Wing

Smartfon LG Wing

Koreańczycy w 2020 roku zmienili design i podejście w stosunku do smartfonów o 180 stopni. Na rynku pojawił się LG Velvet, który doczekał się bardzie ciepłego przyjęcia na rynku. Po nim czas na coś znacznie bardziej szalonego. Poznajcie LG Wing - skrzydlatego smartfona, który nie przypomina żadnej innej konstrukcji.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.09.2021]
  • LG przypomniało sobie o Androidzie 11. Mamy mapę drogową aktualizacji

Portal Android Authority otrzymał nowy film, który przedstawia prototypowe urządzenie o nazwie kodowej Wing. Urządzenie posiada podwójny ekran, ale jego implementacja jest zupełnie inna, niż dotychczas.

Pomysł zakłada stworzenie smartfona z dwoma ekranami, którego można wygodnie obsługiwać jedną ręką.

Na niespełna 10 sekundowym filmiku wydać rozsuwany w poprzek smartfon z dwoma wyświetlaczami. Na głównym z nich znajduje się nawigacja, a dodatkowy wyświetla odtwarzacz muzyki.

Szef LG Kwon Bong-seok obiecał, że dział mobilny LG stanie się rentowny w 2021, a wszystko dzięki zupełnie nowej ofercie.

LG Velvet otworzył nowy rozdział, a w przyszłości mamy zobaczyć więcej modeli - zarówno tych klasycznych, jak i coraz modniejszych z wieloma ekranami. LG nadal podąża swoją drogą i nie zamierza stosować elastycznych ekranów, które nadal nie są dopracowane, co idealnie widać na przykładzie Galaxy Z Fold 2.

LG Wing posiada dwa ekrany - główny o przekątnej 6,8 cala oraz dodatkowy 4 calowy. Całość zasilana jest średni półkowym procesorem Qualcomm Snapdrgaon 765. LG nie wspomina w chwili obecnej o innych elementach specyfikacji technicznej takich, jak pojemność baterii.

Sprawdź, ile kosztuje LG Velvet.

Źródło: techradar.com