LG szykuje dwa monitory LCD: jeden o grubości 7,2 mm, drugi 3D

Jeżeli szukasz monitora wyróżniającego się niewielką grubością, powinny zainteresować cię najnowsze urządzenia firmy LG - modele E91 i D237IPS. Co interesujące, drugie z nich pozwala dodatkowo na wyświetlanie "trójwymiarowego" obrazu.

Koreańska firma LG zamierza zaprezentować na zbliżających się targach IFA (Berlin, 2-7 września) dwa bardzo interesujące monitory LCD.

Pierwszy nosi oznaczenie E91 i cechuje się wyjątkowo niewielką grubością wynoszącą zaledwie 7,2 milimetra. Ponadto jego 23-calowy ekran (o rozdzielczości Full HD) otoczony jest cieniutką ramką o grubości 4,35 milimetra.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 6.12.2021]

Z pozostałych parametrów oferowanych przez urządzenia warto wspomnieć o 5-milisekundowym czasie reakcji matrycy (metoda pomiaru - GTG), jasności na poziomie 250 cd/m2 oraz dynamicznym współczynniku kontrastu 10 000 000:1 (wartości deklarowane przez producenta).

Druga propozycja LG to model D237IPS, który również cechować się ma niewielką grubością (niestety jej wartość nie została ujawniona). Co jednak równie istotne, wyposażony on został w 23-calowy wyświetlacz IPS Full HD korzystający z technologii Film Pattern Retarder 3D, dzięki której potrafi zaprezentować "trójwymiarowy" obraz widoczny za pomocą pasywnych okularów 3D.

Urządzenie w trybie 2D oferuje jasność na poziomie 250 cd/m2, która w trybie 3D spada do poziomu 100 cd/m2. Ponadto zapewnia możliwość konwersji materiałów 2D do 3D i pozwala na podłączenie do komputera za pomocą interfejsów DVI-D i VGA.

Niestety na obecnym etapie nic nie wiadomo o dacie premiery rynkowej nowych monitorów oraz ich przewidywanych cenach. Być może dowiemy się jednak więcej na ten temat podczas ich oficjalnej prezentacji na targach IFA.