LG - telefon jak cyfrowy magnetowid

Firma LG Electronics zaprezentowała kolejny telefon komórkowy, wyposażony w możliwość odbioru telewizji satelitarnej. Model LG-SB130 ma jednak coś, co odróżnia go od wcześniejszych, podobnych urządzeń - dzięki wbudowanej pamięci jego użytkownik może zatrzymać program na czas rozmowy, zaś po jej zakończeniu wznowić oglądanie w momencie, w którym je przerwał.

Jeśli podczas oglądania telewizji ktoś zadzwoni do posiadacza telefonu, na ekranie pojawi się informacja o nadchodzącym połączeniu oraz propozycja zapauzowania programu telewizyjnego. Gdy użytkownik wybierze taką opcję, telefon rozpocznie nagrywanie programu (będzie on zapisywany na wbudowanej pamięci flash). Po zakończeniu rozmowy urządzenie zacznie odtwarzać program z pamięci, jednocześnie nagrywając jego kontynuację - w ten sposób użytkownik nie straci ani chwili z ulubionego programu.

Telefon LG-SB130 ma 80 MB wbudowanej pamięci - zdaniem przedstawicieli producenta, z powodzeniem wystarczy to na nagranie ok. godziny programu telewizyjnego. Urządzenie jest też wyposażone w kolorowy, 2,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 320 pikseli, programowy odtwarzacz MP3 oraz wyście TV.

Ceny urządzenia na razie nie podano (aczkolwiek przedstawiciele LG sugerują, że nie przekroczy ona 700 USD). Telelefon trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.


Zobacz również