LG uruchamia Apple TV na telewizorach z 2019 roku; modele z 2018 otrzymają funkcję już wkrótce

LG postanowiło wprowadzić nową aktualizację oprogramowania, która uruchamia Apple TV na telewizorach z 2020 i 2019 roku.

LG było bardzo aktywne na ostatnich targach Consumer Electronics Show 2020 w Las Vegas. Przedstawiciele firmy zaprezentowani w Stanach zaktualizowaną aplikację Apple TV, która miała pojawić się w tym roku na najnowszych telewizorach. Podczas demonstracji dowiedzieliśmy się, że modele na rok 2020 będą posiadały preinstalowaną aplikację Apple TV, a nieco starsze telewizory otrzymają stosowne aktualizacje oprogramowania, które wprowadzą na pokład Apple TV.

LG uruchamia Apple TV na telewizorach z 2019 roku; modele z 2018 otrzymają funkcję już wkrótce

Źródło: lg.com

Przypominamy, że LG obiecało dostarczyć Apple TV na telewizory z roku modelowego 2020, 2019 oraz 2018. Posiadacze starszych urządzeń niestety nie mają co liczyć na stosowną aktualizację.

Od wczoraj LG udostępnia aplikację Apple TV w ponad 80 krajach, a na dodatek jest ona dostępna nie tylko na najnowszych modelach z linii na 2020 rok. Dostępność Apple TV zgłaszają również użytkownicy telewizorów LG z 2019 roku.

LG wydało krótkie oświadczenie prasowe. Oto jego treść:

Firma LG Electronics (LG), która w zeszłym miesiącu na targach CES wprowadziła na rynek inteligentne telewizory 2020 wraz z aplikacją Apple TV, wprowadza obecnie aplikację Apple TV na kompatybilne inteligentne telewizory LG z roku 2019 w Stanach Zjednoczonych i ponad 80 innych krajach. Aplikacja Apple TV, łatwo dostępna z programu LG Home Launcher, daje właścicielom LG TV możliwość subskrypcji i oglądania Apple TV+, nowej usługi subskrypcji wideo firmy Apple, która zawiera popularne tytuły dostępne tylko u Apple, takie jak "The Morning Show", "See", "Servant" i "Little America".

Jakie telewizory z 2019 roku otrzymają Apple TV? Mowa o wszystkich urządzeniach z rodziny OLED oraz NanoCell. W celu uzyskania dostępu do Apple TV należy sprawdzić dostępność aktualizacji oprogramowania układowego. LG stopniowo udostępnia nowy system operacyjny na kolejne urządzenia. Minie z pewnością trochę czasu, nim wszyscy użytkownicy będą mogli cieszyć się Apple TV na swoich telewizorach LG.

Telewizory LG z serii 2019 UM7X i UM6X otrzymają aktualizacje w późniejszym okresie tego miesiąca. Modele z 2018 roku będą musiały poczekać trochę dłużej. Oprogramowanie pojawi się w tym roku.

Źródło: 9to5mac.com