LG: więcej telewizorów z "pełnym HD"

Koreański koncern LG Electronics zapowiedział, że w jego ofercie pojawią się wkrótce nowe telewizory LCD wyposażone w obsługę "pełnego HD" - czyli potrafiące wyświetlić obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Przedstawiciele LG tłumaczą, że w tej chwili na rynku dostępne są dwa podstawowe typy telewizorów HD - wyświetlające obraz składający się z 768 lub 1080 poziomych linii. Ich zdaniem, jedynie te drugie oferują pełną rozdzielczość HD. Problem w tym, że rozdzielczością taką charakteryzują się głównie większe (czyli droższe) telewizory LCD. LG ma ambicję to zmienić...

Firma jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić do sprzedaży telewizory LCD o przekątnych ekranu 37 i 42", które wyświetlały będą obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. W tej chwili jedyne telewizory w ofercie LG, które oferują taką rozdzielczość, to modele 47- i 55-calowe.

LG: więcej telewizorów z "pełnym HD"

42-calowy telewizor LG oferujący "pełną rozdzielczość HD"

Ceny nowych urządzeń na razie nie są znane. Wiadomo, że w nowej serii znajdą się m.in. telewizory z wbudowanymi twardymi dyskami o pojemności 250 GB, które będą mogły pełnić funkcję cyfrowego magnetowidu.