LG wprowadza do kin Cinema City pasywne okulary znane z telewizorów Cinema 3D

Do tej pory w kinach oglądaliśmy filmy na dużych i mało zgrabnych okularach. Z okazji premiery filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach w 3D, firma LG postanowiła wyposażyć kina w swoje pasywne, polaryzacyjne okulary, które są dodawane również do telewizorów z serii Cinema 3D.

Okulary LG Cinema 3D

W USA upowszechniają się ruchome fotele 4D firmy D-Box, które mają być ratunkiem dla upadających kin oraz okulary De-3D dla widzów, którzy nie chcą w kinie oglądać 3D, a tymczasem w Polsce firma LG postanowiła wprowadzić do części polskich kin nowe pasywne okulary 3D.

LG współpracuje z Cinema City

Sprawa dotyczy kin Cinema City - od teraz widzowie, którzy wybiorą się do wybranych kin z tej sieci, będą mogli oglądać filmy 3D przez identyczne okulary 3D, które są dodawane także do trójwymiarowych telewizorów LG Cinema 3D.

Okulary LG Cinema 3D w trzech kinach w Warszawie

Cinema City otrzymała aż 250 tys. okularów, na których widnieje logo Cinema 3D. Na razie tylko w Warszawie, gdyż okulary LG Cinema 3D będzie można zakupić wraz z biletem na filmy 3D tylko w trzech kinach z sieci Cinema City. Są to CC Galeria Mokotów, CC Arkadia i CC Sadyba. Po seansach widzowie będą mogli zabrać okulary ze sobą i oglądać w nich filmy 3D na telewizorach LG Cinema 3D.

Filmy w kinie i na telewizorze na tych samych okularach 3D

Jednocześnie wszyscy, którzy zakupią (lub już to zrobili) telewizor LG Cinema 3D mogą zabrać do kina swoje pasywne okulary 3D i oglądać filmy na dużym ekranie za ich pomocą.

Dobry sposób na promocję telewizorów LG Cinema 3D

LG inteligentnie wykorzystuje głośną premierę Piratów z Karaibów i z tej okazji wprowadza okulary 3D ze sowim logo do kin. To doskonałe posunięcie promocyjne nowej technologii koreańskiego koncernu. Jest duża szansa, że widz, który w kinie będzie oglądał hity, takie jak Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach za pomocą okularów sygnowanych logo LG, potem decydując w sklepie o zakupie telewizora wybierze właśnie telewizory z serii LG Cinema 3D.

LG ma pomysł na wizerunek 3D

Dla użytkownika fakt posiadania okularów 3D z kina na własność nic oczywiście nie zmienia, bo w domu przecież i tak bez zakupu telewizora 3D nie będzie mógł cieszyć się obrazem 3D. Z kolei gdy widz zdecyduje się już na zakup telewizora, to "kinowe" okulary przestaną mu być specjalnie potrzebne, gdyż są one i tak dodawane gratis do zestawu. Działanie LG jest więc mało praktyczne dla użytkownika, ale ma duże znaczenie w wymiarze wizerunkowym.

LG wprowadza do kin Cinema City pasywne okulary znane z telewizorów Cinema 3D

Okulary LG Cinema 3D

Okulary Cinema 3D w kinie są “cool"

Oglądałem już czwartą część filmu Piraci z Karaibów w 3D i muszę przyznać, że pasywne okulary LG dobrze się sprawdzają w kinie - są wygodne, lekkie, estetycznie wykonane oraz doskonale trzymają się na okularach korekcyjnych.

Źródło: LG