LG wycofuje produkcję smartfonów z Korei Pd

Z czym kojarzy się Korea Południowa, jeśli myślimy o smartfonach? Oczywiście z Samsungiem. Jednak ten kraj to także dom LG, które zdecydowało się na przeniesienie części produkcji poza ojczyznę.

LG i Samsung to dwie południowokoreańskie firmy, które są gigantami w dziedzinach elektroniki. Jednak przy smartfonach podział jest wyraźny. Choć smartfony LG zbierają pozytywne recenzje, to właśnie modele Samsunga są na ustach całego świata. Wczoraj LG zdecydowało się na przeniesienie produkcji swoich smartfonów poza rodzimy kraj. Dlaczego? Nie ma co szukać drugiego dnia, ponieważ powód jest banalny - w celu obniżenia kosztów. W Korei produkowane były najlepsze, high-endowe modele, a teraz mają powstawać w istniejącej już fabryce firmy w Wietnamie. Ma to pozwolić firmie na redukcję kosztów od 10-20%.

LG wycofuje produkcję smartfonów z Korei Pd

A czy przełoży się to na cenę urządzeń LG? To raczej wątpliwa sprawa, tym bardziej, że flagowców sygnowanych logiem producenta nie spodziewamy się szybko zobaczyć. Ostatnie analizy rynku pokazują, że smartfony LG sprzedają się słabo w porównaniu z produktami głównego rywala, czyli firmy Samsung. Dla wielu użytkowników nazwa LG kojarzy się przede wszystkim z telewizorami, a nie telefonami, podczas gdy w przypadku Samsunga jest odwrotnie. Jeśli LG chce powalczyć w tym sektorze, musi zaskoczyć czymś nowym i przełomowym. A czy tak zrobi, czy też zacznie powoli wycofywać ze smartfonowego biznesu - zobaczymy w kolejnych miesiącach.

Zobacz również: