LG zainwestuje 2.8 miliarda USD w OLED TV do 2014 roku

Wygląda na to, że LG chce jako pierwszy wprowadzić na rynek duże telewizory OLED TV. Koreański koncern do końca 2014 roku zamierza przeznaczyć na ten cel ponad 2,8 miliarda USD.

LG OLED TV

Koncern LG niedawno zapowiedział, że OLED TV kupimy już w 2013 roku. Wygląda jednak na to, że telewizory OLED dostaniemy jeszcze wcześniej.

55-calowy telewizor OLED już w 2012 roku

Już wcześniej pisałem, że LG obiera kierunek na OLED. Ta informacja właśnie się potwierdziła - z nieoficjalnych doniesień wynika jednak, że LG przygotowuje już małą ilość paneli OLED, które zostaną wykorzystane w pierwszych 55-calowych telewizorach, które maja pojawić się na rynku już w połowie 2012 roku. A do 2014 roku LG zamierza zainwestować aż 2,83 miliarda USD na OLED TV.

OLED TV deklasują telewizory LCD

Panele OLED dysponują lepsze od technologii LCD odwzorowanie kolorów, bardzo mały pobór prądu i ultracienkie rozmiary w porównaniu do LCD, ale na razie produkcja telewizorów OLED na wielką skalę jest kosztowna. LG miesięcznie chce sprzedawać 30 tys. telewizorów OLED o wielkości 55 cali. Gdy osiągnie ten poziom sprzedaży, wtedy dopiero koreański koncern zamierza wprowadzić na rynek 40-calowe OLED TV.

Czy LG pokaże jakiś nowy OLED TV na IFA 2011?

Obecnie największy dostępny na rynku telewizor OLED ma 31 cali (i jest oczywiście produkcji LG). 31-calowy LG OLED TV kosztuje obecnie ok 9.2 tys USD czyli ok. 28 tys. dolarów. 31-calowy OLED TV od LG prezentuje się fantastycznie ( ten OLED TV zrobił na mnie największe wrażenie na targach IFA 2010). Na tegorocznych targach IFA 2011 w Berlinie, które odbędą się już we wrześniu, być może LG pokaże coś więcej. Może prototyp większego niż 31 cali modelu OLED TV? Zobaczymy.

LG OLED TV

LG OLED TV

Przypomnijmy też, że Pioneer wróci z telewizorami OLED w 2014 roku, a jeszcze na ten rok Sony szykuje następców słynnego XEL-1 - pierwszego na rynku OLED TV.

Źródło: Electronista