LG zaprojektuje układ ARM dla Smart TV

Na rozpoczynających się w styczniu przyszłego roku targach CES 2013 firma LG zamierza zaprezentować własny układ ARM przeznaczony dla telewizorów Smart TV.

W kwietniu 2011 roku firma LG poinformowała, że wykupiła od firmy ARM licencję na Cortex A15 CPU i Mali-T604 GPU, czyli chipy, na których opiera się układ Exynos 5250 SoC montowany m.in. w tablecie Nexus 10. Dzisiaj, dzięki doniesieniom The Korea Times dowiadujemy się natomiast, że koreański producent zamierza w końcu wykorzystać swoją inwestycję i zaprzęgając do pracy ponad 900 pracowników projektować własne układy ARM przeznaczone dla smartfonów i telewizorów.

Pierwszy z nich, który ma być montowany w linii Smart TV, będzie nosił oznaczenie H13. Rozbierając je na czynniki pierwsze otrzymujemy Home Entertainment dla "H" i 2013 rok dla "13".

The Korea Times twierdzi także, że firma LG nie zamierza "zaprzątać sobie głowy" produkcją 28-nanometrowego telewizyjnego układu H13, lecz zleci ją firmie TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Dodaje przy tym, że zostanie on zaprezentowany podczas targów CES 2013, które mają się rozpocząć już 8 stycznia przyszłego roku.