LG zdradza plany dotyczące OLED TV - telewizory OLED kupimy już w 2013 roku?

LG właśnie podało garść ciekawych informacji dotyczących rozwoju OLED TV czyli telewizorów w rewolucyjnej technologii OLED, które mają zastąpić plazmy i LCD.


LG właśnie wystartowało z produkcją małych wyświetlaczy AMOLED (na koniec pierwszego kwartału tego roku - w tej chwili moce produkcyjne pozwalają na wypuszczanie z fabryk 4 tys. małych paneli OLED na miesiąc. Liczba ta ma wzrosnąć do 12 tys. miesięcznie już w połowie 2011 roku.

Duże telewizory OLED pojawią się w 2013 roku

LG planuje uruchomienie produkcji telewizorów OLED na połowę 2013 roku. Natomiast jeszcze w 2011 roku, koreański koncern planuje przeprowadzić testy technologii, niezbędnej do produkcji dużych ekranów OLED TV. Testy mają zakończyć się do końca roku, a na początku 2012 roku powinniśmy poznać więcej konkretów dotyczących OLED TV.

Zobacz również:

  • Sportowe lato 2021 - jakie znaczenie ma telewizor w kontekście śledzenia igrzysk?
  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [02.08.2021]

OLED TV - przełomowa technologia

Technologia OLED może pogodzić zwaśnionych zwolenników technologii LCD i PDP. Ekran OLED od LG widziałem na targach IFA w Berlinie w 2010 roku i jakość wyświetlanego obrazu po prostu powala na kolana. Ale nie spodziewajmy się, że OLED TV szybko trafi do naszych domów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec 2013 roku pierwsze telewizory OLED trafią do sklepów, ale... oczywiście w zaporowej cenie. Więc do daty premiery należy jeszcze dorzucić ze 2 lata, aż technologia OLED stanieje, by była dostępna na kieszeń masowego konsumenta.

Źródło: OLED-info