LG zmienia nazwę smartfona Optimus LTE na Optimus True HD LTE

Firma LG wprowadzając na rynek chiński smartfon Optimus LTE postanowiła zmienić jego nazwę na Optimus True HD LTE. Chce w ten sposób podkreślić, że urządzenie to pod względem wyświetlacza pozostawia w tyle "organiczny" smartfon Galaxy S II HD LTE.

Smarfton LG Optimus LTE został pod tą nazwą wprowadzony m.in. na rynki Południowej Korei oraz Japonii, natomiast w Stanach Zjednoczonych znany jest pod oznaczeniami LG Spectrum 4G (Verizon) i LG Nitro HD (AT&T).

Polecamy: Na co zwracać uwagę, kupując smartfon?

Wprowadzając urządzenie na rynek chiński koreańska firma postanowiła jednak zmienić jego nazwę na bardziej skomplikowaną: Optimus True HD LTE. Dlaczego? Aby jasno pokazać, że oferuje ono do dyspozycji użytkowników znacznie lepszy ekran (prawdziwy HD) od ekranu AMOLED smartfona Galaxy S II HD LTE.

LG przekonuje, że ekran AMOLED Samsunga nie jest "prawdziwym HD". Korzysta bowiem z technologii pentile przez co oferuje mniejszą liczbę subpikseli niż ekran Optimusa True HD LTE, który zbudowany został w oparciu o technologię IPS. Różnicę pomiędzy nimi (w zakresie wyrazistości i ostrości prezentowanego obrazu) prezentuje przygotowana przez LG grafika:

LG zmienia nazwę smartfona Optimus LTE na Optimus True HD LTE

Porównanie technologii wykonania konkurencyjnych wyświetlaczy

Widać na niej, że ilość subpikseli w "organicznym" ekranie Samsunga wynosi 1,8 miliona (1280 x 720 x 2 (mamy pary subpikseli czerwony-zielony lub zielony-niebieski), natomiast w przypadku ekranu LG 2,8 miliona (1280 x 720 x 3 (mamy zestawy trzech subpikseli czerwony-zielony-niebieski).

LG twierdzi również, że ekran AMOLED w porównaniu do ekranu IPS True HD znacznie gorzej radzi sobie pod względem dokładności prezentowanych kolorów:

LG zmienia nazwę smartfona Optimus LTE na Optimus True HD LTE

Porównanie dotyczące dokładności wyświetlania kolorów

LG Optimus True HD LTE dysponuje 4,65-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czyli takim samym jak Galaxy S II HD LTE (różni je technologia wykonania). Cechuje go gęstość pikseli na poziomie 329 ppi, która jest nieco wyższa niż w przypadku wyświetlacza Retina (326 ppi) stosowanego w smartfonie Apple iPhone 4/4S.

Dlaczego firma LG postanowiła przedstawić różnice pomiędzy dwoma technologiami z jednoznacznym wskazaniem siebie jako zwycięzcy? Prawdopodobnie dlatego, że doszła do wniosku (moim zdaniem słusznego), iż większość konsumentów wybierając pomiędzy ekranami o takich samych parametrach (rozdzielczość, wielkość) zdecydowanie postawiłaby na technologię OLED.

A wy którą technologię wybralibyście?

__________

Źródłem zdjęć jest serwis Engadget.com.