LG znowu zajmie się laptopami

LG Electronics planuje powrót na rynek laptopów jeszcze w tym roku. Firma zrezygnowała z produkcji urządzeń tego typu dwa i pól roku temu. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że nowe laptopy koreańskiej firmy pojawią się już za dwa miesiące.

Serwis ciol.com informuje, że powrót do produkcji laptopów może być związany z przewidywanym kryzysem na rynku monitorów, w którym koreański producent elektroniki ma aż 18 proc. udziałów.

Firma zajmuje się m.in. produkcją monitorów, telewizorów, projektorów i odtwarzaczy multimedialnych oraz napędów optycznych. Oprócz tego ma duże znaczenie na rynku mobilnym, choć nieco ono spadło w związku z opóźnieniem wejścia na rynek smartfonów. Teraz jednak LG liczy na nadrobienie tych strat dzięki nowym urządzeniom takim jak nowe smartfony z serii Optimus.

Kilka lat temu LG intensywnie zajmowało się także , ale wycofało się z tego rynku. Obecnie wygląda na to, że ponownie będą szukać na nim klientów z nowymi produktami, które już niebawem trafią do sprzedaży. Jeśli będą równie elektryzujące jak nowe smartfony firmy, to LG może odnieść większy sukces niż podczas pierwszej próby zawojowania świata przenośnych komputerów.