LIVES - zostań VJ-ejem

Dostępna jest już wersja 0.9.5-pre5 programu LiVES - wyjątkowo prostego w obsłudze i charakteryzującego się potężnymi możliwościami systemu edycji wideo przeznaczonego dla Linuksa. Za jego pomocą można odtwarzać, konwertować, edytować i dodawać efekty do plików audio/wideo. Dzięki temu, że korzysta z powszechnie dostępnych narzędzi (Mplayer, ImageMagick, GTK+), powinien działać bez problemu na większości platform uniksowych.

LiVES obsługuje praktycznie wszystkie typy plików wideo, a jego możliwości można dodatkowo rozszerzać dzięki systemowi zewnętrznych wtyczek oraz wbudowanemu modułowi służącemu do własnoręcznego tworzenia nowych wtyczek.

LIVES

LIVES

Niedawno ukazała się kolejna, rozwojowa wersja LiVES 0.9.5-pre5, w której dodano sporo usprawnień do głównych opcji programu, a także poprawek. Przede wszystkim naprawiono błąd występujący przy pracy z odtwarzaczem mplayer, błędy w skryptach, a także błędy występujące w trybie VJ. Dodano nowe efekty czasu rzeczywistego, możliwość wyświetlania paska postępu podczas resamplingu, poprawiono nagrywanie w czasie rzeczywistym, a także dodano tzw. listę zdarzeń automatyzującą pracę z programem.

Osobom, które chciałyby wcześniej zapoznać się z systemem można polecić demonstracyjną stronę www.xs4all.nl/~salsaman/lives/demos.html. Użytkownicy LiVES utworzyli również własną listę mailingową, zawierającą sporo przydatnych informacji - zwłaszcza dla początkujących. Archiwum listy dostępne jest pod adresem groups.yahoo.com/group/lives-video/. LiVES rozprowadzany jest na licencji GNU General Public License (GPL) dla systemów POSIX, BSD, Linux. W planach jest również stworzenie wersji dla systemu OS X/Darwin.

Więcej informacji: http://lives.sourceforge.net


Zobacz również