LOG Systems wyrasta na lidera rynku SAM

Nadzór nad infrastrukturą teleinformatyczną w firmach i urzędach jest coraz ważniejsze. Brak kontroli nad oprogramowaniem może skutkować niepotrzebnymi konsekwencjami prawnymi. Z pomocą mogą nam przyjść specjalnie aplikację SAM.

Wdrożenie aplikacji SAM (Software Assets Management - oprogramowanie zapewniające legalne i optymalne wykorzystanie infrastruktury IT) jest opłacane. Użytkownicy oszczędzają w pierwszym roku średnio 30 proc. budżetu przeznaczanego na infrastrukturę informatyczną. Na razie w Polsce przeprowadza się rocznie około 400-500 wdrożeń, co oznacza sprawdzenie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy pecetów pod kątem legalności oprogramowania. Jednak w przyszłości takich kontroli zapewne będzie znacznie więcej, między innymi z powodu jednej ze standardowych funkcji oprogramowania - możliwości natychmiastowego audytu urządzeń.

Dzięki oprogramowaniu SAM informacje np. o liczbie firmowych komputerów lub drukarek można uzyskać niemal natychmiast. Nie ma potrzeby przeprowadzania żmudnego i czasochłonnego spisu z natury. Nic dziwnego, że w 2011 roku wartość polskiego rynku usług usprawniających zarządzanie sferą informatyki w firmach  wzrosła co najmniej o kilkanaście procent. LOG Systems, polski producent aplikacji do zarządzania infrastrukturą IT w przedsiębiorstwach i urzędach, wypada na tle rynku wyjątkowo korzystnie.

Firma zanotowała w ostatnim roku obrachunkowym (od kwietnia 2011 do marca 2012)  ponad dwukrotnie szybszy wzrost niż rynek. LOG Systems zanotował rekordowy wzrost przychodów - o 35 proc. - w porównaniu z poprzednim okresem.

- Log Systems rośnie dużo szybciej niż rynek. Najdynamiczniejszy wzrost przychodów zanotowaliśmy w sektorze administracji publicznej, bankowości i energetyce.  Niedawne wprowadzenie nowej wersji oprogramowania, a także jego ciągłe udoskonalanie, pozwala zakładać nam osiągnięcie także w tym roku bardzo dobrych wyników - zapowiada Grzegorz Filarowski, Prezes Zarządu LOG Systems.