LOOX-usowy palmtop

Fujitsu-Siemens Pocket LOOX 610 wygrał w naszym rankingu TOP 10 (znajdziesz go na płycie dołączonej do tego numeru PCWK), ale podczas testów dostało mu się za zbyt duże rozmiary. W najnowszym LOOX 420 możliwości pozostały właściwie nie zmienione, za to palmtop zmniejszono i poprawiono stylistycznie. Jedynym negatywnym następstwem tego jest brak drugiego czytnika kart pamięci, pozostaje jednak wejście na karty SD. Palmtop wyposażono w moduł WLAN, Bluetooth oraz standardowy port IrDA. Choć zastosowano procesor Intel PXA-255 400 MHz, nowy LOOX przegrywa z modelem 610 o kilka punktów w teście Spb Benchmark. Pracuje jednak o 30 minut dłużej na bateriach. Mimo to sumaryczny czas pracy, wynoszący 240 minut, w porównaniu z innymi palmtopami jest przeciętny. Warto wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu: dzięki zapasowym akumulatorom możliwa jest wymiana baterii bez wyłączania LOOX 420.

Zastrzeżeń nie budzi wykonanie obudowy, która bardzo przypomina obudowę Toshiby e800. Jakość ekranu uznalibyśmy za wzorową, gdyby był jaśniejszy. Rozdzielczość wyświetlacza - 240x320 pikseli - do tej pory standardowa, nie jest już najwyższą oferowaną przez komputery naręczne. Odkąd na rynku pojawiła się Toshiba e800, standardem stają się powoli ekrany VGA. Jak zapowiada Fujitsu-Siemens, już w serii Pocket LOOX 700 taki wyświetlacz zostanie zamontowany.

Pocket LOOX 420 jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują wielofunkcyjnego, małego i niedrogiego palmtopa, gdyż cena 1890 zł przy tym poziomie funkcjonalności i dodatkowego wyposażenia (m.in. rysik i skórzany futerał) to absolutna rewelacja! Za te pieniądze nie kupisz niczego lepszego, nie mówiąc już o tym, że trudno byłoby coś lepszego znaleźć. A gdybyś chciał zrezygnować z procesora 400 MHz na rzecz 300-megahercowej jednostki obliczeniowej i nie używasz WLAN, zastanów się nad LOOX 410 za 1584 zł. Pełne wyniki testów tego modelu zamieściliśmy na naszych płytach CD i DVD.

Informacje Fujitsu-Siemens, tel. (22) 5774700, Cena 1890 zł

http://www.fujitsu-siemens.com.pl


Zobacz również