LOT inwestuje w mobile

  Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły dziś na rynek swoje aplikacje mobilne oraz mobilną stronę www o funkcjonalności zbliżonej do zwykłej wersji witryny. Do końca roku aplikacja ma zyskać wirtualny portfel offline oraz funkcję targetowanych ofert.

Już od dziś użytkownicy smartfonów z systemami iOS oraz Android mogą znaleźć w oficjalnych sklepach aplikację LOT. Dzięki niej można z poziomu komórki wyszukiwać połączenia, kupować bilety, a także odprawić się online. Ponadto aplikacja oferuje szereg przydatnych informacji dla pasażerów klasy ekonomicznej oraz wyższych

.

LOT inwestuje w mobile

Aplikacja mobilna LOT

Prócz aplikacji LOT uruchomił także stronę mobilną o zbliżonej funkcjonalności. To rozwiązanie zostało stworzone z myślą o użytkownikach smartfonów z mniej popularnymi systemami operacyjnymi.

LOT inwestuje w mobile

Aplikacja mobilna LOT

W tej chwili aplikacja posiada jedynie funkcjonalność „online” co oznacza, że w każdym momencie jej wykorzystywania, nawet przy pokazywaniu boarding pass, musimy być połączeni z siecią komórkową lub WiFi. Jeszcze w tym roku ma się to zmienić. Aplikacja ma zyskać wirtualny portfel, w którym będziemy mogli trzymać nasze karty pokładowe oraz inne elementy przewidziane przez przewoźnika np. spersonalizowane oferty promocyjne.
LOT inwestuje w mobile

Strona mobilna LOT

Aplikacja LOTu działa w oparciu o chmurę Amazon Web Services. Przedstawiciele firmy akcentują, że jest to podyktowane względami bezpieczeństwa i użyteczności. Serwery obsługujące mobilne usługi LOTu będą odporne na czasowe duże obciążenia ruchu, a przez to dostępne niezależnie od sytuacji

Zobacz również:

  • Oszustwa na Instagramie - oto pięć sposobów. Poznaj je i uniknij wpadki
  • Nowa funkcja na Instagramie
  • Tak wyglądał start pierwszej cywilnej misji SpaceX! [Zobacz film]