LOTR atakuje wszystkie platformy!

Jeszcze przed premierą ekranizacji trzeciej części trylogii Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona, Electronic Arts planuje wydać grę pt. The Return of the King. Nieco wcześniej Vivendi zapowiedziało również wydanie jeszcze w tym roku dwóch tytułów opartych na dziele Tolkiena: przygodówki The Lord Of The Rings: The Treason Of Isengard, oraz RTS-a The Lord Of The Rings: War of the Ring. Prezentujemy pierwsze screeny z zapowiadanych tytułów.

The Return of the King, przygodowa gra akcji, będzie niezwykle podobna do wcześniej wydanych tytułów opartych na trylogii (The Fellowship of the Ring i The Two Towers). Tym razem wydawca zapowiada jednak znacznie ciekawszą rozgrywkę i ulepszoną grafikę w której będziemy mogli kontrolować Gandalfa, Aragorna, Legolasa, Gimliego, Sama i Froda. W grze wprowadzono również opcję, która w trybie gry "Quest Mode" umożliwi graczom łączenie się w maksymalnie czteroosobowe drużyny, których członkowie będą mogli jednocześnie sterować różnymi postaciami z gry. The Return of the King przygotowywany jest na wszystkie dostępne platformy - wersje na konsole Xbox i PS2 oraz PC produkowane są przez Redwood Shores Studio, natomiast wersja przeznaczona na konsole Gme Boy Advance przez Griptonite Games. The Return of the King będzie zaprezentowany podczas tegorocznych targów E3, a premiera gry przewidziana jest jeszcze przed amerykańską premierą filmu Jacksona.

Vivendi planuje natomiast wydać przygodówkę The Lord Of The Rings: The Treason Of Isengard Fact Sheet na Xboxa i PS2, a strategię War of The Ring wyłącznie na PC. Firma nie podaje zbyt wielu informacji na temat tych gier wiemy jednak, że pierwsza z nich pozwoli nam wcielić się w wiele postaci znanych z kart trylogii, z których każda będzie miała własny unikalny system ulepszania. Podczas rozgrywki weźmiemy też udział w epickich bojach Śródziemia, a dzięki zaawansowanej AI postacie, którymi nie można w grze kierować, będą nam pomagać w toczonych walkach.

Drugi tytuł będzie pierwszą w dziejach gier komputerowych strategią czasu rzeczywistego opartą na Władcy Pierścieni. Choć nie znamy ras, które w grze będziemy mogli kontrolować, wszyscy gracze będą mieli okazje zagrać zarówno po dobrej jak i złej stronie. Gra będzie oferować rozgrywkę zarówno w trybie gry pojedynczej jak i wieloosobowej w różnorodnych lokacjach znanych z kart trylogii. Nad pierwszym tytułem pracują programiści ze studia Surreal Software, a RTS-a przygotowują specjaliści z Liquid Entertainment.


Zobacz również