LTE w Orange ma coraz lepszy zasięg. Operator uruchomia kolejne kilkaset stacji

Sieć LTE to nowa generacja standardu bezprzewodowej transmisji danych opracowana z myślą o wykorzystaniu w urządzeniach mobilnych. Pionierem we wdrażaniu tej technologii na terenie Polski wśród operatorów komórkowych był Plus, ale pozostałe sieci, czyli Play, Orange i T-Mobile zaczynają gonić Polkomtela.

Orange jest więc jedną z czterech firm oferującą usługę połączenia internetowego LTE. Dostępna jest ona dla posiadaczy kompatybilnych smartfonów, wyposażonych w slot na kartę SIM tabletów oraz routerów MiFi, pozwalających na korzystanie z połączenia nowej generacji i szybkiego transferu danych w komputerach.

Sieć regularnie chwali się uruchomieniem kolejnych nadajników i zwiększaniem pokrycia kraju zasięgiem LTE. W ostatnich ogłoszeniu operator informuje o przekroczeniu okrągłej liczby 3500 aktywnych stacji, czyli o 500 więcej, niż w połowie maja. Przekłada się to na dostarczaniu internetu LTE dla 16,7 mln osób żyjących w 930 miastach i miejscowościach powyżej tysiąca mieszkańców na terenie Polski.

LTE w Orange ma coraz lepszy zasięg. Operator uruchomia kolejne kilkaset stacji

Trzeba tylko pamiętać, że do korzystania z LTE w Orange i dowolnej innej sieci komórkowej niezbędne jest posiadanie kompatybilnego urządzenia. Zarówno smartfon, tablet jak i router MiFi muszą być wyposażone w specjalny modem różniący się od tego, który pozwala na transmisję danych w standardzie 3G. Orange w informacji o uruchomieniu stacji przypomina, że w swojej ofercie ma kilkadziesiąt modeli telefonów do wyboru. Takie urządzenia są też coraz częściej dostępne na wolnym rynku.

źródło: blog.orange.pl