LTE w Orange zostało udostępnione posiadaczom niektórych smartfonów

Polscy operatorzy wprowadzają w końcu łączność LTE na szerszą niż dotychczas skalę. Przez długi czas ten szybki standard transferu danych był dostępny wyłącznie dla klientów Plusa, ale kolejny rodzimi dostawcy usług mobilnych wprowadzają LTE do swojej oferty. Teraz przyszła kolej na Orange. Pomarańczowa sieć udostępnia wreszcie możliwość łączenia się z siecią czwartej generacji użytkownikom smartfonów.

Coraz więcej urządzeń elektronicznych ze slotem na karty SIM wyposażona jest w nowy typ modemu, który oprócz transmisji po 3G wspiera również standard nowej generacji o nazwie LTE. Pozwala to na osiągnięcie transferów o kilka rzędów wielkości szybszych niźli do tej pory. Wymaga to jednak wspierania LTE przez operatora i posiadania przez sieć odpowiednich nadajników.

W samym urządzeniu oprócz modemu musi też znaleźć się wspierające LTE oprogramowanie. W przypadku Orange nadajniki już od pewnego czasu działają, ale tylko nieliczni klienci mieli możliwość skorzystania z 4G. W tej grupie znajdowali się posiadacze tabletów Apple iPad, ale od teraz lista wspieranych urządzeń rozszerza się też o smartfony. Aktualizacja dostępna będzie dla użytkowników taryf telefonicznych Smart Plan Multi oraz taryf biznesowych, abonentów korzystających z internetu mobilnego w ramach Orange Free, Orange Free Set i Orange Free Net.

Zobacz również:

  • Recenzja: TP-Link Deco X20-4G - domowy Mesh Wi-Fi z Wi-Fi 6 i wbudowanym modemem LTE
  • Kupiłeś nowego smartfona? Być może już jest zainfekowany!
LTE w Orange zostało udostępnione posiadaczom niektórych smartfonów

Pierwszeństwo będą miały telefony z systemem Windows Phone od Microsoftu produkcji Nokii. Konkretnie będą to modele Lumia 625, Lumia 925, Lumia 1020 oraz Lumia 1520, a możliwość przełączenia się na LTE w Orange powinna pojawić się abonentom już dziś. Inne urządzenia czekają w kolejce i powinny dostać aktualizację w przeciagu dwóch tygodni. Na końcu znalazły się iPhone’y wyposażone w modem LTE, które mają uzyskać wsparcie sieci Orange w marcu.

źródło: Telepolis