LTE w Play dostępne jest już w ponad 400 miejscowościach. Prawie połowa Polaków w zasięgu

Polscy operatorzy mocno inwestują w rozwój sieci LTE. Jedna z rodzimych sieci komórkowych, czyli fioletowy Play, pochwaliła się właśnie uruchomieniem kolejnych stacji bazowych obsługujących sieć czwartej generacji w blisko stu nowych miejscowościach. Obecnie zasięgiem objęte jest ponad 400 lokalizacji.

LTE to łączność nowej generacji, która oferuje użytkownikom znacznie szybszy transfer danych, niż do tej pory. W praktyce w Polsce użytkownicy mobilni już teraz w wielu lokalizacjach mogą osiągnąć w praktyce prędkości rzędu 50 megabitów na sekundę, gdzie do tej pory łączność 3G często nie przekraczała 10 megabitów na sekundę.

Operatorzy rozwijają infrastrukturę, znoszą ograniczenia i organizują promocje. W przypadku Play ostatnio użytkownicy mogli zauważyć, że limit prędkości internetu mobilnego LTE ustalony do tej pory w wysokości 7 lub 15 megabitów na sekundę został zniesiony. Urządzenia mobilne korzystają z maksymalną prędkością. Oczywiście prędkość może się różnić od teoretycznej maksymalnej wartości ze względu na złą pogodę, obciążenie nadajnika lub brak odpowiedniego modemu.

Play organizuje też promocję dla nowych klientów, którzy mogą korzystać z zasięgu LTE przez pół roku trwania umowy bez żadnych opłat. Oprócz tego rozwijana jest infrastruktura. Dziś już ponad 400 miast i miejscowości ma dostęp do LTE w Play, co ma zapewnić dostęp do sieci 4G dla 44% ludności kraju. Z pełną listą 92 nowych miejscowości można zapoznać się na blogu firmowym operatora.

Przypominamy też, że do skorzystania z łączności LTE wymagana jest nie tylko karta SIM operatora oferująca szybki transfer danych, ale też odpowiednie urządzenie z modemem LTE.