LTE w Play działa już na iPhone'ach

Zgodnie z obietnicą operator Play dogadał się z Apple, a klienci fioletowej sieci mogą od teraz korzystać z łączności LTE w swoich iPhone’ach wyposażonych w odpowiedni modem. Producent zaktualizował oprogramowanie, a telefony poprawnie wykrywają sieć nowej generacji.

Już w zeszłym roku Apple zaprezentowało smartfony iPhone wyposażone w modem LTE. Pozwala on na łączenie się z siecią nowej generacji nazywanej często 4G, która w teorii pozwala na osiągnięcie znacznie szybszego transferu danych rzędu 150 megabitów na sekundę.

Niestety, polscy klienci nie mogli się tym nacieszyć. Ówczesny jedyny polski operator z wielkiej czwórki, czyli Plus, do dziś nie podpisał stosownego porozumienia z Apple. Telefony iPhone dostępne w ofercie Plusa nie pochodzą bezpośrednio od producenta, który nie dodał ustawień LTE dla tego polskiego operatora.To udało osiągnąć się sieci Play, która wprowadziła do oferty łączność LTE w zeszłym miesiącu. O uruchomieniu LTE w iPhone'ach poinformował na swoim blogu rzecznik Play, Marcin Gruszka. Niestety, w przypadku obecnych klientów sieci Play zmiana znaczka z 3G na LTE na ekranie telefonu nie wnosi zbyt wiele i jak na razie jest tak naprawdę czysto kosmetyczna.

Problem w tym, że prędkości jakie osiąga internet w iPhone’ach od Apple i wszystkich innych urządzeniach z odpowiednim modemem, nie zachwycają. Prędkość internetu limitowana jest bowiem do zaledwie 7 megabitów na sekundę. To dokładnie tyle samo, co w przypadku 3G. Wyższe prędkości, ale nadal limitowane, przeznaczone są tylko dla nowych klientów.


Zobacz również