LTE w Play działa już na iPhone'ach

Zgodnie z obietnicą operator Play dogadał się z Apple, a klienci fioletowej sieci mogą od teraz korzystać z łączności LTE w swoich iPhone’ach wyposażonych w odpowiedni modem. Producent zaktualizował oprogramowanie, a telefony poprawnie wykrywają sieć nowej generacji.

Już w zeszłym roku Apple zaprezentowało smartfony iPhone wyposażone w modem LTE. Pozwala on na łączenie się z siecią nowej generacji nazywanej często 4G, która w teorii pozwala na osiągnięcie znacznie szybszego transferu danych rzędu 150 megabitów na sekundę.

Niestety, polscy klienci nie mogli się tym nacieszyć. Ówczesny jedyny polski operator z wielkiej czwórki, czyli Plus, do dziś nie podpisał stosownego porozumienia z Apple. Telefony iPhone dostępne w ofercie Plusa nie pochodzą bezpośrednio od producenta, który nie dodał ustawień LTE dla tego polskiego operatora.

4G LTE Play

4G LTE Play

To udało osiągnąć się sieci Play, która wprowadziła do oferty łączność LTE w zeszłym miesiącu. O uruchomieniu LTE w iPhone'ach poinformował na swoim blogu rzecznik Play, Marcin Gruszka. Niestety, w przypadku obecnych klientów sieci Play zmiana znaczka z 3G na LTE na ekranie telefonu nie wnosi zbyt wiele i jak na razie jest tak naprawdę czysto kosmetyczna.

Problem w tym, że prędkości jakie osiąga internet w iPhone’ach od Apple i wszystkich innych urządzeniach z odpowiednim modemem, nie zachwycają. Prędkość internetu limitowana jest bowiem do zaledwie 7 megabitów na sekundę. To dokładnie tyle samo, co w przypadku 3G. Wyższe prędkości, ale nadal limitowane, przeznaczone są tylko dla nowych klientów.