LTE w Play i Orange - telekomy chwalą się zasięgiem

Polscy operatorzy telefonii komórkowej cyklicznie podają do wiadomości dane dotyczące rozwoju sieci LTE w naszym kraju. Sieci Play i Orange pochwaliły się właśnie zwiększeniem pokrycia zasięgiem sieci nowej generacji. Przedstawiciele obu firm zamieścili też też o nowych lokalizacjach, gdzie uruchomiono LTE.

Sieć LTE pozwala na uzyskanie połączenia z internetem o znacznie wyższej przepustowości niż w przypadku sieci 3G. Aby skorzystać z szybszego transferu danych trzeba posiadać urządzenie wyposażone w odpowiedni modem oraz połączyć się z nadajnikiem wspierającym LTE.

Polscy operatorzy cały czas oddają do użytku nowe stacje bazowe pozwalające na transfer danych w technologii LTE. Pozwala to zwiększyć pokrycie kraju zarówno pod względem geograficznym jak i pokrycie populacji.

LTE w Play i Orange - kolejne miejscowości objęte zasięgiem

LTE w Play i Orange - kolejne miejscowości objęte zasięgiem

Nowymi danymi pochwalili się rzecznicy sieci Play i Orange, czyli Marcin Gruszka i Wojciech Jabczyński. Wynika z nich, że Play oferuje łączność LTE mieszkańcom 1507 miejscowości, w których jest więcej niż tysiąc mieszkańców, a do listy dołączyły właśnie 42 nowe lokalizacje. Ma to przekładać się na pokrycie 77 proc. populacji Polski przez zasięg LTE od fioletowej sieci.

Orange raportuje z kolei, że zasięg LTE w tej sieci obejmuje już 29,9 mln Polaków. Usługi tego typu świadczone są w 2575 miastach i miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców. Do dostarczania klientom łączności nowej generacji wykorzystywane jest 6,1 tys. stacji bazowych pomarańczowego operatora obsługujących LTE.

źródła: blogplay.pl, blog.orange.pl