LUMIX S1H - pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy LUMIX S1Hz funkcją wideofilmowania

Panasonic informuje o opracowaniu nowego jednoobiektywowego bezlusterkowego aparatu cyfrowego LUMIX S1H, wyposażonego w pełnoklatkową matrycę. To pierwszy na świecie aparat fotograficzny z funkcją wideofilmowania w rozdzielczości 6K/24p*1 (proporcje obrazu 3:2), 5,9K/30p (16:9) oraz 10-bit 60p 4K/C4K*2 *3.

LUMIX GH1 zadebiutował w 2009 roku jako pierwszy na świecie, jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy z funkcją wideofilmowania full-HD AVCHD. LUMIX GH4 wprowadzono na rynek w 2014 roku jako pierwszy na świecie jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy, rejestrujący obraz ruchomy w rozdzielczości 4K. LUMIX GH5 wprowadzony w 2017 roku był pierwszym na świecie aparatem oferującym możliwość wideofilmowania w rozdzielczości 4K/60p, 4:2:2 10-bit 4K/30p. LUMIX GH5 jest wysoko ceniony przez użytkowników z branży filmowej za znakomite parametry i mobilność oraz za wszechstronną użyteczność przy produkcji filmów.

W nowym aparacie LUMIX S1H firma wykorzystała bogate doświadczenie i technologie stosowane w pełnoklatkowych, bezlusterkowych aparatach fotograficznych LUMIX serii S. Wszystkie te rozwiązania, w tym zwłaszcza

Zobacz również:

  • Lumix S1H, S1, S1R, S5 oraz BGH1 otrzymują nowe oprogramowanie
  • Panasonic przedstawia nowy obiektyw!

w zakresie cyfrowego przetwarzania sygnału i rozpraszaniu ciepła, zamknięto w lekkiej, kompaktowej obudowie, dzięki czemu sprzęt charakteryzuje się zarówno wysokimi parametrami, jak i poręcznością. Otwiera on możliwości kreatywnego wideofilmowania w sposób nieosiągalny dla konwencjonalnych, rozbudowanych systemów kamerowych.

LUMIX S1H - pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy LUMIX S1Hz funkcją wideofilmowania

LUMIX S1H - główne cechy aparatu:

1. Wysoka rozdzielczość do 6K i obsługa wielu formatów - dzięki maksymalizacji wykorzystania pikseli w pełnoklatkowej matrycy, LUMIX S1H jest pierwszym aparatem cyfrowym na świecie*1, który w trybie kamery pozwala uzyskać rozdzielczość 6K/24p (proporcje obrazu 3:2) lub 5,9K/30p (16:9). Jest on także pierwszym na świecie pełnoklatkowym cyfrowym systemowym aparatem fotograficznym z wymienną optyką z funkcją wideofilmowania 10-bit 60p 4K/C4K*2*3. Urządzenie obsługuje wiele trybów rejestracji obrazu, w tym tryb anamorficzny 4:3, zaspokajając potrzeby profesjonalnych użytkowników. Dane wysokiej rozdzielczości można wykorzystać także do tworzenia materiałów wideo 4K z wyższą jakością obrazu lub do przycinania obrazu w 4K.

2. Bogata gradacja i szeroka przestrzeń kolorów, praktycznie dorównująca kamerom kinowym - LUMIX S1H obsługuje tryb V-Log/V-Gamut z szerokim zakresem dynamicznym 14+ EV, co praktycznie odpowiada parametrom Panasonic Cinema VariCam i pozwala precyzyjnie uchwycić wszystkie detale, od ciemnych do bardzo jasnych obszarów. Wiernie odwzorowane są zarówno kolor, jak i faktura ludzkiej skóry. Zastosowany mechanizm zarządzania kolorami sprawia, że materiał filmowy zarejestrowany za pomocą aparatu S1H jest kompatybilny z materiałami V-Log zarejestrowanymi w systemie VariCam lub V-Log L zarejestrowanymi za pomocą aparatów LUMIX GH5/GH5S.

3. Wysoka niezawodność produktu, pozwalająca na rejestrację obrazu wideo bez ograniczeń - w każdym trybie wideofilmowania dostępnym w aparacie S1H obraz może być rejestrowany non stop pod warunkiem nieprzekraczania określonej temperatury pracy. Dzięki temu użytkownik może skupić całą uwagę na filmowaniu. Panasonic oferuje obecnie trzy modele jednoobiektywowych bezlusterkowych aparatów cyfrowych LUMIX serii S: S1R, S1 oraz nowość S1H. LUMIX S1R jest idealnym sprzętem do fotografowania w wysokiej rozdzielczości; LUMIX S1 to zaawansowany aparat hybrydowy, umożliwiający uzyskanie wysokiej jakości materiału zdjęciowego i filmowego; LUMIX S1H został zaprojektowany i opracowany specjalnie pod kątem wykorzystania przy produkcji filmowej. Z taką linią produktów Panasonic stara się zaspokoić potrzeby wszystkich profesjonalistów zajmujących się rejestracją obrazu, uwzględniając jednocześnie ciągłą ewolucję kultury fotografowania i wideofilmowania w erze cyfrowej.

Prototypowy LUMIX S1H będzie prezentowany na „Cine Gear Expo 2019" -jest to prestiżowe coroczne wydarzenie dla profesjonalistów z branży technologicznej, rozrywkowej i medialnej. W 2019 r. wystawa odbędzie się w ParamountStudios w Los Angeles (USA) w dniach od 30 maja do 2 czerwca.