La Sardina - analogowy aparat wzorowany na...puszce sardynek!

Firma Lomography wprowadziła do swojej oferty nowy analogowy aparat fotograficzny o nazwie La Sardina. Co interesujące, inspiracją do budowy urządzenia była...puszka sardynek!

Austriacka firma Lomography znana jest z produkcji analogowych aparatów fotograficznych, które często wyróżniają się bardzo interesującym designem przykuwając wzrok przede wszystkim intensywną kolorystyką.

Nie inaczej jest też z najnowszym produktem tej firmy, który nosi oznaczenie La Sardina. Co interesujące, jego wygląd inspirowany był...puszką sardynek!

Urządzenie korzysta z filmu 35 mm. Wyposażone zostało w plastikowy obiektyw 22mm f/8 o kącie widzenia równym 88 stopni i dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych: El Capitan, Fischer’s Fritze, Sea Pride i Maraton.

Warto zaznaczyć, że modele El Kapitan i Fischer’s Fritze zostały wyposażone dodatkowo w ogromną lampę błyskową o nazwie Fritz the Blitz. Oferuje ona możliwość ustawienia mocy na trzech różnych poziomach oraz skorzystania z trzech filtrów - żółtego, czerwonego i niebieskiego.

Modele El Capitan and Fisher’s Fritze zostały wycenione na 89 euro, zaś modele Sea Pride i Marathon można kupić za 49 euro.