LaCie - Porsche i LightScribe w jednym

Firma LaCie wprowadza do sprzedaży przenośną nagrywarkę płyt DVD LaCie Slim. Urządzenie wyróżnia się ciekawym wzornictwem (obudowa została zaprojektowana przez firmę F.A. Porsche) oraz obsługą technologii LightScribe, umożliwiającej 'wypalanie' na płycie nie tylko danych, ale także grafik i napisów.

Dzięki zastosowaniu w LaCie Slim technologii LightScribe, użytkownik sam może przygotować profesjonalne etykiety swoich płyt CD i DVD - LightScribe umożliwia wykonanie wyraźnych, podobnych trochę do hologramów, grafik na górnej części nośnika. Odbywa się to po zapisaniu danych na krążku - użytkownik proszony jest o odwrócenie płyty i rozpoczyna się "wypalanie" obrazka. Oczywiście, jest to możliwe jedynie na odpowiednich nośnikach.

Nagrywarka zapisuje płyty z następującymi prędkościami:
LaCie Slim

LaCie Slim

- DVD-R - 8x

- DVD-RW: 4x

- DVD+R - 8x

- DVD+RW- 4x

- DVD+R DL - 2,4x

- CD-R - 16x

- CD-RW - 10x.

Odczyt płyt DVD odbywa się z prędkością 8x, zaś CD - 16x.

LaCie Slim wyposażona jest w złącze USB 2.0 - można ją więc podłączać do komputerów PC oraz Mac. Urządzenie pojawi się w sklepach pod koniec lipca (sugerowana cena nagrywarki to 199 USD). W komplecie z napędem użytkownik otrzyma również niezbędne akcesoria oraz oprogramowanie do nagrywania płyt i przygotowywania etykiet (programy przeznaczone są dla systemu Windows - producent zapewnia jednak, że LaCie Slim poprawnie współpracuje również z 'makowymi' programami do zapisu danych - np. Roxio Toast).

Więcej informacji: LaCie.


Zobacz również