LaCie przedstawia zewnętrzny napęd DVDRW

Firma LaCie po raz pierwszy zaprezentowała zewnętrzny napęd DVDRW podczas wrześniowych Apple Expo w Paryżu, a nowe urządzenie wyposażone jest w łącze FireWire oraz stanowi kombinację funkcji napędów DVD-R, DVD-RW i CD-RW.

Napęd DVDRW zaprezentowany przez LaCie podczas tegorocznego Apple Expo to zewnętrzne urządzenie zaopatrzone w interfejs FireWire i łączące w sobie funkcje napędów DVD-R, DVD-RW i CD-RW. LaCie DVDRW zaprojektowany został do zapisywania i odtwarzania cyfrowych danych multimedialnych i jest w stanie nagrać do 4,7 GB na dyskach DVD-R 'General Use' z 2x szybkością (2,6MBps) oraz 4,7GB na dyskach DVD ponownego zapisu (-RW) z 1x prędkością. Natomiast płyty DVD-R i DVD-ROM napęd odczytuje z 6x prędkością czyli 7,8MBps. Mniejsze pliki mogą być zapisywane na mniej pojemnych nośnikach i tak 700MB krążki CD-R zapełniane są z 8x prędkością, płyty CD-RW z 4x, a odtwarzanie CD odbywa się z 24x prędkością.

Korzystając z płyt 4,7GB DVD-R 'General Use' można zgromadzić na jednym krążku do 14 godzin muzyki formatu MP3 lub dwie godziny filmu wideo kinowej jakości albo 4,700 kolorowych fotografii czy ponad 500 tysięcy dokumentów. Płyty DVD-R 'General Use' mogą być odtwarzane w większości napędów DVD-ROM oraz domowych odtwarzaczy DVD. LaCie DVDRW będzie dostępny w październiku bieżącego roku w cenie 649 GBP, a w skład zestawu wchodzą przewody, instrukcja obsługi, oprogramowanie (PrimoDVD i LaCie Recording Utilities) oraz czyste płyty DVD-R i DVD-RW.

http://www.lacie.com


Zobacz również