Łącze internetowe dla twojej firmy


Standardowe pakiety DSL Telekomunikacji Polskiej są pozbawione limitów pobierania i wysyłania danych. Klient może liczyć na otrzymanie puli stałych, publicznych adresów IP. Na życzenie użytkownika prędkość uploadu najwolniejszych łączy może zostać zwiększona z 256 do 512 Kb/s.

Parametry są gwarantowane umowami typu SLA. Standardowa wersja jest oferowana bezpłatnie, dodatkowy Certyfikat Jakości TP SLA dotyczy usług transmisji danych oraz dostępu do Internetu Frame Relay TP i innych (w szczególności polecanych większym przedsiębiorstwom). Definiowany jest limit czasu niezbędny na uruchomienie usługi oraz usunięcie awarii przez TP. Jeżeli mimo gwarancji TP nie zachowa parametrów przewidzianych dla danej opcji, klient otrzyma bonifikatę.

Szczegóły oferty TP znajdują się pod adresem go.pcworld.pl/8c171 (dokument PDF).

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP

Trudno wyobrazić sobie, by w XXI wieku nawet mała, jednoosobowa firma mogła skutecznie działać i rozwijać się nie mając dostępu do Internetu. To brama, która daje nieograniczony dostęp do informacji i możliwość prowadzenia różnego typu e-biznesu. Własna strona WWW pozwala dotrzeć klientom do najmniejszej firmy, obecność w wyszukiwarce daje dodatkowe szanse na pozyskanie nowych klientów, korzystanie z e-sklepu czy platformy sprzedażowej znakomicie poprawia sprzedaż towarów i usług, a dodatkowo większość płatności czy kontaktów z bankiem i urzędem firma również może zrealizować przez Sieć.

Oferta TP jest dostosowana do możliwości finansowych nawet niewielkiej firmy - jednocześnie ofere wysoką jakość i bezpieczeństwo. Klient powinien zwrócić uwagę na parametry usługi, tak by były dostosowane do jego potrzeb, na serwis i usługi doradcze w ramach oferty, na opcje dodatkowe np. pakiety hostingowe, możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji. Dbamy o dobry serwis usługowy, stale podnosimy jakość naszych rozwiązań i zapewniamy profesjonalną obsługę naszych doradców. Będziemy rozwijać ofertę szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz transmisji danych, tak aby jak najlepiej wspierać naszych klientów w prowadzeniu nowoczesnego e-biznesu w Sieci.

Netia

Netia także oferuje łącza bez limitów pobierania i wysyłania. Pakiety są skierowane zarówno do klientów, którzy korzystają z własnej infrastruktury Netii (analogowej lub cyfrowej ISDN), jak i spółek mających jedynie dostęp do linii analogowych TP. Netia oferuje własne rozwiązania sprzętowe (modemy) i ułatwia instalację.

Obowiązujący od stycznia br. cennik obejmuje 6 pakietów - najwolniejsze łącze pozwala na pobieranie danych z prędkością 512 Kb/s i wysyłanie z prędkością 128 Kb/s. Najszybsze (i najdroższe) łącza to 16 Mb/s downloadu i 1 Mb/s uploadu. Jednorazowe opłaty aktywacyjne zaczynają się od 81 zł (przypominamy: podajemy ceny netto). Jeśli klient życzy sobie zastosowania w firmie bezprzewodowej technologii WiMAX, musi wyłożyć aż 1263 zł.

Miesięczna opłata abonamentowa za łącze 512 Kb/s wynosi 70 zł. Dwa megabity kosztują 140 zł, cztery - 170 zł. Najbardziej opłacalna jest oczywiście najszybsza opcja - za 16 Mb/s trzeba zapłacić 250 zł. Warto pamiętać o tym, że w Netii posiadanie stałego adresu IP jest dodatkowo płatne (25 zł). Podsieć składająca się z ośmiu adresów IP kosztuje z kolei 80 zł.

Łącze internetowe dla twojej firmy

Netia ostro rywalizuje z Telekomunikacją Polską nie tylko pod względem cen.

Netia oferuje aktualnie promocję "4x Szybszy Internet dla Firm". W ramach tej akcji spółki mogą liczyć na zwiększenie prędkości transferu danych przy jednoczesnym zachowaniu cen obowiązujących w Telekomunikacji Polskiej. Do tego dochodzi obniżona opłata instalacyjna, która wynosi tylko symboliczną złotówkę. Umowę trzeba podpisać na rok lub dwa lata. Szczegóły oferty Netii w postaci dokumentów PDF można znaleźć pod adresem go.pcworld.pl/20f4a oraz go.pcworld.pl/e8cff.

Telefonia Dialog

Oferta dla klientów biznesowych jest dostępna tutaj w dwóch wariantach: łącze asymetryczne ADSL o prędkości do 6 Mb/s dla małych przedsiębiorstw oraz łącze symetryczne DialNet BIZNES o przepustowości nawet do 100 Mb/s dla średnich i dużych firm, które są realizowane w różnych technologiach dostępowych, w tym również w sieci światłowodowej. W obu przypadkach klient może skorzystać z 4- lub 8-adresowej podsieci IP.

W ramach oferty DialNet BIZNES Dialog oferuje gwarancję jakości i niezawodności łącza (umowa typu SLA) oraz całodobowe wsparcie techniczne. Jeśli parametry łącza nie spełniają założeń, usługobiorcy należy się rekompensata.

Zakładając w swojej firmie Internet, wybierz łącze o oczko szybsze niż jest ci aktualnie potrzebne. Nie 1, lecz 2 Mb/s, nie 2, lecz 4 Mb/s itd. Lepiej mieć pewną rezerwę niż potem narzekać na wolny transfer danych.

Podobnie jak u konkurencji, w Dialogu nowi klienci muszą uregulować opłatę aktywacyjną. Jest ona jednak stosunkowo niska i wynosi 81 zł (wszystkie ceny netto) dla umów na czas nieokreślony i jedną złotówkę dla kontraktów terminowych (rocznych, dwuletnich lub trzyletnich). Ceny zaczynają się od 30 zł za łącze 512 Kb/s na trzy lata. Inne przykładowe opcje to 80 zł za 2 Mb/s na dwa lata lub 104 zł za 6 Mb/s na czas nieokreślony.

Niestety Dialog każe sobie płacić za stałe adresy IP - 10 zł za aktywację usługi i tyle samo miesięcznego abonamentu. Klient musi również dopłacać do dodatkowych podsieci adresów IP - 100 zł za cztery adresy, 150 zł za osiem. Dla firm, które zdecydują się zawrzeć umowy na dwa lub trzy lata przewidziane są miesięczne rabaty w wysokości kilku-kilkunastu złotych.

W ofercie łączy symetrycznych z gwarancją SLA Dialog stosuje wyceny indywidualne. Wszystko zależy od przeznaczenia łącza, jego przepustowości czy oczekiwanej niezawodności i związanej z tym gotowości służb technicznych do rozwiązywania problemów. Takie podejście daje klientom pole manewru podczas negocjacji handlowych.

Powyższe ceny obowiązują klientów bazujących na infrastrukturze Dialogu. Osoby korzystające z sieci Telekomunikacji Polskiej muszą płacić więcej - nawet 180 zł za 6-megabitowe łącze. Pełne cenniki operatora (PDF-y) są dostępne pod adresem go.pcworld.pl/59021 oraz go.pcworld.pl/ce4c3.