Łączenie się offline? W WhatsApp to możliwe!

WhatsApp rozwija funkcję łączenia urządzeń bez konieczności bycia online.

fot.WhatsApp

Od kilku miesięcy WhatsApp testuje funkcję, która pozwoli użytkownikom połączyć swoje konto z innymi urządzeniami i nadal wysyłać i odbierać wiadomości nawet będąc offline. Ta funkcja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników WhatsAppa w najnowszej aktualizacji aplikacji zarówno dla Android, jak i iOS.

Wcześniej trzeba było upewnić się, że główny smartfon jest podłączony do Internetu. Włączając tę nową funkcję na swoim smartfonie, musisz wiedzieć, że wciąż jest ona oznaczona jako wersja "Beta". Dużym plusem natomiast jest to, że wiadomości i połączenia będą dalej miały szyfrowanie end-to-end.

Zobacz również:

  • Jak korzystać z WhatsApp na komputerze bez smartfona?
  • iPhone 15 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [26.05.2023]

Nowa funkcja może być przydatna, jeśli jesteś w sytuacji, gdy straciłeś smartfon, ale musisz pozostać w kontakcie z ludźmi poprzez WhatsApp, albo jeśli zabraknie ci baterii na smartfonie, za to jesteś w pobliżu połączonego komputera.

Łączenie się offline? W WhatsApp to możliwe!

fot. gcsmarena.com

Łączenie się offline? W WhatsApp to możliwe!

fot. gcsmarena.com

Niestety, istnieje pewne ograniczenie na iOS - nie pozwala ono na usunięcie wiadomości lub wątków konwersacji z połączonego urządzenia. Innym ograniczeniem jest to, że nadal nie można połączyć tabletu lub drugiego smartfona.

Aby wypróbować tę funkcję, zaktualizuj do najnowszej wersji WhatsApp i kliknij menu z trzema kropkami. Następnie kliknij Połączone urządzenia i włącz funkcję.

Polecamy: Jak korzystać z tego samego konta WhatsApp na dwóch telefonach?

Źródło: gsmarena.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: