Ładne PC

International Data Corporation przewiduje, iż dla części konsumentów wygląd zestawu komputerowego stanie się wkrótce równie ważny jak jego parametry techniczne.

Analitycy z International Data Corporation postanowili znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku będzie ewoluował wygląd komputerów. Przeprowadzone przez firmę badania wykazały, iż w najbliższym czasie producenci desktopów będą starali się zachęcić klientów do kupna swoich urządzeń właśnie poprzez odejście od modelu "szarej skrzynki" i nadawanie zestawom komputerowym bardziej atrakcyjnych kształtów.

"Użytkownicy przykładają coraz większą wagę, nie tylko do parametrów, ale również i wyglądu zestawu komputerowego, czego dowodem był na przykład sukces serii iMac firmy Apple. Nabywcy zdają sobie sprawę, iż obecnie komputery PC mogą być projektowane z dużo większym polotem niż dawniej i często właśnie wygląd jest dla nich wyznacznikiem atrakcyjności komputera" - powiedział Roger Kay, odpowiedzialny za przeprowadzanie badań w IDC.

Z raportu IDC zatytułowanego "The Evolution of Desktop PC Form Factors" wynika, że najważniejszymi czynnikami, które mają wpływ na decyzję o zakupie komputera, są: wielkość i kolor urządzenia. Analitycy sądzą, iż bardzo dużą popularność zyskają wkrótce niewielkich rozmiarów zestawy wyposażone w płaskie monitory LCD, które można łatwo przenosić.

"Prawdziwa rewolucja w dziedzinie budowy zestawów komputerowych dopiero się zaczęła. Walkę o klientów wygrają ci wytwórcy, którzy przedstawią produkty najbardziej zbliżone do preferencji konsumentów" - dodaje Kay.


Zobacz również